Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
Ken Block planuje start w Rajdzie Nowej Zelandii 2020
Gra WRC 9 już we wrześniu 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

42. Rajd Dakar 2020 – Carlos Sainz powiększa przewagę

Po dniu przerwy karawana Rajdu Dakar jedzie dalej. Niestety na siódmym etapie doszło do wypadku, który zakończył się śmiercią jednego z zawodników.

Wypadek zdarzył się na siódmym etapie w strefie wydm. Wtedy Paulo Gonçalves po upadku stracił przytomność. Prawdopodobnie doszło do zatrzymania akcji serca. Po przetransportowaniu śmigłowcem do szpitala, lekarze stwierdzili zgon Portugalczyka. Dla Paulo był to trzynasty start w Rajdzie Dakar…

Dalsza część rywalizacji przebiegała bez większych kłopotów. Szczególnie dla Carlosa Sainza, który powiększył swoją przewagę nad rywalami, wygrywając dzisiejszy etap wśród samochodów. Aktualnie ma równo dziesięć minut zapasu nad konkurentami. Na drugim miejscu dojechał Nasser Al- Attiyah. Podium uzupełnił Stephane Peterhansel. Jakub Przygoński na mecie zameldował się na ósmej pozycji.

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie – samochody

Wśród samochodów SSV ponownie w czołówce znalazł się Aron Domżała. Trzecie miejsce w klasyfikacji etapu. Na pierwszym i drugim miejscu uplasowali się Amerykanie, Hildebrand i Currie.

Klasyfikacja na siódmym etapie dla SSV

Samochody ciężarowe, czyli dominacja Kamaza nad innymi konstrukcjami. Powtórnie trzy najlepsze miejsca na swoje konto zapisali kierowcy tej marki. Wrażenie robi niewielka różnica na mecie pomiędzy pierwszym i drugim miejscem. Karginow wyprzedził Sotnikowa jedynie o 3 sekundy!

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie – ciężarówki

Dla zawodników jadących na quadach ten etap również był trudny. Rafał Sonik jechał spokojnym tempem, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji dnia. Dziesiąty dojechał Kamil Wiśniewski.

Klasyfikacja generalna po siódmym etapie – quady

Dla motocyklistów był to smutny dzień. Śmierć zawodnika zawsze jest trudną informacją. Na prowadzeniu etap ukończył Benavides. Najlepszym Polakiem był Maciej Giemza na dwudziestej czwartej pozycji. Sześćdziesiąty czwarty dojechał Krzysztof Jarmuż.

Fot. DPPI Media
Do Góry