Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RMPZ, RO, KJS

42 edycja Rajdu Monte Karlino – okręgówka i KJS w jednym

Organizowany przez Automobilklub Koszaliński 42. Rajd Monte Karlino w tym roku odbędzie się w dniach 19-20 marca i ponownie zainauguruje Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej. Tegoroczna edycja będzie jednak wyjątkowa. Na trasę rajdu wyruszą nie tylko amatorzy w KJS, lecz także licencjonowani zawodnicy w Rajdzie Okręgowym. Przygotowana została wymagająca trasa, składająca się z 12 odcinków specjalnych, które w sumie liczą maksymalne dozwolone regulaminem RO 40 km. To rekordowa ilość kilometrów oesowych w wieloletniej historii Rajdu Monte Karlino.

plakat2_16-9Rajd rozpocznie się w sobotę, 19 marca, od odbioru administracyjnego i badania kotrolnego w Karlinie. Następnie załogi udadzą się na obowiązkowe zapoznanie z trasą. Późnym popołudniem zacznie się poważne ściganie. Wwzorem lat ubiegłych załogi wystartują w dwóch prologach – po zamkniętych ulicach centrum Białogardu, na bardzo śliskiej kostce, oraz w Karlinie w okolicy nowej hali sportowej. Po raz kolejny najwięcej ścigania będzie na bocznych drogach wokół lotniska w Zegrzu Pomorskim. W niedzielę 20 marca rozegrane zostaną tam 3 odcinki specjalne, które każda z rajdowych załóg będzie musiała pokonać trzykrotnie. Nawierzchnia tych prób to równy asflat i beton. Także na terenie lotniska zlokalizowany zostanie park serwisowy rajdu oraz strefy dla kibiców. Pierwsza załoga pojawi się na lotnisku ok. godz. 10:00, a ostatnia powinna je opuścić ok godz. 15:00.

Po 9 wymagających próbach załogi udadzą się do Koszalina, gdzie na zamkniętych ulicach centrum odbędzie się finałowy superoes rajdu. W KJS może wystartować każdy kierowca posiadający prawo jazdy, sprawny samochód z ważnym przeglądem oraz ubezpieczeniem OC i NNW, kask dla siebie i pilota oraz apteczkę. W Rajdzie Okręgowym wymagania określa Regulamin Ramowy RO. Okres przyjmowania zgłoszeń kończy się 14 marca, a zgłaszać się można poprzez elektroniczny formularz na stronie rajdu. Zapraszamy do udziału w najstarszym rajdzie w regionie i chyba jedynym w kraju, na którym auta zwycięzców wjeżdżają na rozdanie pucharów… windą!

You may also like
Do Góry