25 lat temu odszedł Marian Bublewicz

Minęło 25 lat od śmierci Mariana Bublewicza, ale pamięć o nim jest wciąż żywa. Był utalentowanym i zdolnym kierowcą, który pozostawił po sobie trwały ślad w świecie sportów motorowych. Choć odszedł, nigdy nie zostanie zapomniany.

Bublewicz miał długą i udaną karierę kierowcy. Wygrywał wiele rajdów i wyścigów. Po śmierci został zapamiętany jako jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych wszechczasów. Pamięć o nim jest wciąż żywa, nawet 25 lat po jego śmierci. Mimo że odszedł, będzie nigdy nie zostanie zapomniany. 

Marian Bublewicz urodził się w 1957 roku w Polsce. Od najmłodszych lat interesował się samochodami i wyścigami. Swoją karierę rozpoczął w latach 70. i szybko zyskał sławę. Podczas swojej kariery wygrał wiele rajdów i wyścigów. W 1993 roku tragicznie stracił życie w wypadku podczas wyścigu. On miał zaledwie 36 lat. Bublewicz jest pamiętany jako jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych wszech czasów. Dzięki swoim osiągnięciom zainspirował wielu młodych kierowców do realizacji swoich marzeń.