Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
Rajd Australii 2019 odwołany!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

2. Rajd Opolski – zobaczcie on-boardy odcinków!

Tylko niecałe 4 dni zostały zawodnikom na wysłanie zgłoszenia na 2. Rajd Opolski, szóstą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Listę zgłoszeń poznamy w poniedziałek 24 października.

Rajd organizowany przez Automobilklub Zamkowy i Automaster Klub w zeszłym roku przyciągnął na start ponad 60 załóg. W tym roku organizatorzy idąc za ciosem przygotowali jego drugą edycję. Już w przyszły weekend, w dniach 28-29 października, w Opolu rozbrzmiewać będzie dźwięk samochodów rajdowych. Będzie to gratka nie tylko dla zawodników, ale też dla fanów motorsportu.

– Odcinki zostały wytyczone w oparciu o ubiegłoroczną trasę, która zawodnikom bardzo przypadła do gustu. W tym roku zaplanowaliśmy 42 kilometry oesowe, a to maksymalny dystans na jaki pozwalają nam regulaminy – mówi dyrektor rajdu Dominik Ochojski.

Zmagania zawodników poprzedzi start honorowy na opolskim rynku, który zaplanowano w piątek o godzinie 20:00. W sobotę od godziny 8:00 ruszą prawdziwe rajdowe emocje. Na odcinkach specjalnych Osowiec i Budkowice rywalizować będą załogi walczące o tegoroczne tytuły Mistrzów Śląska w klasach i klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy zapraszają na stronę www.rajdopolski.pl, gdzie znaleźć można niezbędne informacje dla kibiców, zawodników i mediów.

– Przypominamy o bezpiecznym kibicowaniu i słuchaniu poleceń sędziów zabezpieczenia oraz policji. Spędźmy ten dzień w jak najlepszej atmosferze, ale zawsze rozsądnie wybierając miejsca do kibicowania – przypominają organizatorzy.

Ceremonia mety rajdu odbędzie się na rynku w Opolu około godziny 17:49. Tam poznamy zwycięzców 2. Rajdu Opolskiego.

Zobaczcie on-boardy odcinków specjalnych:

OS 1/3/5 Osowiec

OS 2/4/6 Budkowice
Do Góry