45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

19. zgłoszeń do pierwszej rundy Szuter Cup

Lewickie Rally Sprint organizowany przez Automobilklub Podlaski rozpocznie tegoroczny sezon Szuter Cup. Do zawodów zgłosiło się 19. załóg, w tym siedem w samochodach napędzanych na obie osie.

Listę otwierają Kamil Butruk i Bartosz Dzienis (Mitsubishi Lancer Evo VII), z dwójką widnieją Zbigniew Staniszewski z Bartłomiejem Bobą (Peugeot 207 S2000), trójka to Krzysztof Oleksowicz i Sebastian Sadowski (Ford Fiesta R5). Radosław Raczkowski z Szymonem Gospodarczykiem pojadą Subaru Imprezą, Robert Kocik i Grzegorz Rybak-Ostojski Mitsubishi Lancerem Evo IX. W klasie Gość RWD zgłoszono trzy BMW (Przemysław Kastyak 318is, Paweł Poletyło 320i, Kamil Skóra 635 CSi) oraz znaną szerszej publiczności Ładę VFTS, którą poprowadzi Łukasz Sobocin.

Trzy zgłoszenia w grupie OPEN: Łukasz Nowicki (Mitsubishi Lancer Evo VIII), Maciej Stolarski (Subaru Impreza) i Tomasz Bogdanowicz (BMW 318i). W K1 powalczą Michał Malinowski (Peugeot 206), Konrad Dudziński, Sebastian Chrzanowski (dwie Hondy Civic), Karol Szumski (Suzuki Swift Sport) i Mateusz Siereda (Fiat 126p). W K2 zgłosili się Maciej Abramowicz (Opel Astra) i Ewa Litwińczuk (Seat Ibiza).

Areną zmagań załóg rajdowych będzie odcinek specjalny Lewickie w gminie Juchnowiec Kościelny, znany z Rajdu Podlaskiego w latach 2010/11. W tym roku został wydłużony do 7km i będzie przejeżdżany w obie strony po dwa razy w obydwu kierunkach, co da łącznie 28km OeSowych. Baza imprezy oraz Park Serwisowy zlokalizowane będą w miejscowości Rumejki 22 – świetlica, skąd o godz. 12.30 załogi wyruszą na trasę. Zawody już w najbliższą sobotę, 9-go maja.

Zobacz listę zgłoszeń
OS 1/2 – Lewickie
OS 3/4 – Lewickie REV
Do Góry