Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

10 kierowców na których warto mieć oko w listopadzie

Listopad z całą pewnością można nazwać rajdowymi ostatkami. Rozstrzygnięcia w wielu rajdowych seriach zapadły w październiku i niewiele emocji pozostało kibicom. Jest jednak kilku kierowców (i nie tylko) na których warto mieć oko w jedenastym miesiącu roku.

1. Kajetan Kajetanowicz
Doskonała forma prezentowana na trasach Rajdu du Valais ostatecznie nie znalazła odzwierciedlenia w finalnym wyniku. Pozostał jednak Rajd Korsyki i walka o tytuł II Wicemistrza Europy. Czy tym razem Kajetanowicz zaprezentuje się z równie dobrej strony, co w Szwajcarii i czy tym razem jego rajdowa maszyna podoła trudom francuskiej wyspy? Chcąc znać odpowiedzi na te pytania warto przyjrzeć się zmaganiom w ostatniej rundzie ERC.

2. Robert Kubica
Sezon błędów i kłopotów ze sprzętem dobiega końca i o ile wierzyć plotkom brytyjskiego Autosportu, który napisał, że nasz czołowy kierowca nie ma jeszcze kontraktu na przyszły rok, warto byłoby na koniec sezonu pokazać się z dobrej strony. Zeszłoroczny Rajd Wielkiej Brytanii był także debiutem Kubicy na trasach WRC w samochodzie najwyższej klasy, więc szanse na dobry wynik są zdecydowanie większe niż w pierwszej połowie sezonu.

3. Hubert Palider
Obecny lider klasyfikacji RPP może zapisać się do historii polskiego motorsportu, jeśli zdoła utrzymać 10-punktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem w walce o drugoligowe trofeum. Czy dokona tej sztuki dowiemy się na trasach Rajdu Cieszyńskiej Barbórki?

4. Grzegorz Musz
Jak wyżej, z tą różnicą, że to Musz musi odrobić wspominane wyżej dziesięć punktów, co oznacza, że emocji w okolicach Cieszyna nie zabraknie.

5. Craig Breen
Główny rywal Kajetana Kajetanowicza w walce o tytuł II Wicemistrza Europy po raz kolejny pojawi się za kierownicą awaryjnego Peugeota 208 R5. Czy tym razem francuska maszyna na francuskiej ziemi nie zawiedzie młodego Irlandczyka?

6. Esapekka Lappi
Młody Fin, który pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Europy odniósł w Rajdzie Polski jest już o krok od zdobycia mistrzowskiego tytułu. Szczerze mówiąc jedynie ogromny pech może odebrać mu w pełni zasłużone trofeum.

7. Sebastien Ogier i Jari-Matti Latvala
Wszystkie mistrzowskie tytuły w WRC zostały już rozdane, więc nie ma mowy o poleceniach zespołu, taktycznej jeździe i kalkulowaniu. Na trasach Rajdu Wielkiej Brytanii zobaczymy w pełni sportowy pojedynek czołowych kierowców Volkswagena i niezwykle zaskakująca może okazać się odpowiedź na pytanie: kto jest lepszy? Zwłaszcza, że na horyzoncie czai się…

8. Andreas Mikkelsen
Młody Norweg nie ma nic do stracenia w Wielkiej Brytanii. Zapewniony tytuł II Wicemistrza Świata, najlepszy samochód w stawce oraz niezwykle bogate doświadczenie na brytyjskich szutrach stawia go w roli jednego z faworytów imprezy. Przypomnijmy tylko, że dla 25-latka będzie to piąty występ w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz pojawił się na tych odcinkach za kierownicą Focusa WRC w 2006 roku!

9. PZM
Rewolucja, która zapowiadana jest od kilku miesięcy budzi coraz więcej znaków zapytania i każdy z niecierpliwością czeka na finał tej sprawy. Czy w przyszłym roku zostanie rozegrany Rajdowy Puchar Polski i jak będą wyglądały Mistrzostwa Polski to tylko podstawowe pytania, na które, biorąc pod uwagę drastyczne zmiany, warto byłoby odpowiedzieć jak najszybciej, a nie jak to miało dotychczas miejsce w grudniu.

10. Rajd Barbórka Warszawska
Organizatorzy tegorocznej edycji imprezy otwierając stronę imprezy zapowiadają nowości oraz pojawienie się w nowych obszarach stołecznej imprezy. Miejmy nadzieję, że nowości będą tworzone również z myślą o kibicach bez których ten sport nie miałby sensu.

10.5 Aleks Zawada
W skrócie. Drugie miejsce w klasyfikacji ERC Junior na Rajdzie Korsyki i wyprzedzenie Gino Buxa da naszemu kierowcy tytuł II Wicemistrza Juniorów.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry