Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

1. Rajd Grodzki odwołany

Automobilklub Biecki poinformował o odwołaniu 1. Rajdu Grodzkiego, który stanowić miał trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz trzecią rundę Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS. Na organizację zawodów nie wyraziła zgody Wojewódzka Komenda Policji w Krakowie.

Jak czytamy na stronie organizatora:

Z przykrością informujemy, iż 1 Rajd Grodzki będący 3 rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz 3 rundą Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS

ZOSTAJE ODWOŁANY

Powyższa decyzja jest spowodowana brakiem pozytywnej opinii z Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie, wydanej na podstawie opinii przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, która nie wyraziła zgody na wykorzystanie dróg w sposób szczególny. Chodzi tutaj o odcinki drogowe na których miały się odbyć odcinki specjalne.

W najbliższym czasie zostanie opublikowane stosowe oświadczenie Zarządu Automobilklubu Bieckiego w powyższej sprawie.

Zobacz decyzję Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie

Zawody miały być rozegrane 10. października, z bazą w Gorlicach. Organizatorzy przygotowali łącznie 40,2km odcinków specjalnych (dla rajdu okręgowego). Trasę miały stanowić dwie próby o długości 6,4km oraz 7km, każda z nich pokonywana trzykrotnie. Na zawodników uczestniczących w Super KJS czekało 18 kilmetrów “oesowych” – dwa odcinki po 3km każdy, również przejeżdżane trzykrotnie.
Do Góry