Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Zwycięstwo i pech w Bochni

Pierwsza sobota czerwca dla fanów sportów motorowych upłynęła pod znakiem 5. Rajdu Ziemi Bocheńskiej. Wszyscy najlepsi kierowcy śląskiego czempionatu walczyli o jak najlepsze miejsca na mecie, a wśród nich były także załogi zespołu Rallylab: Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka oraz Tomasz Wróblewski i Radosław Banach.

W klasyfikacji RO R drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli Tomasz Wróblewski i Radosław Banach. Zawodnicy jadący Peugeotem 208 R2 ustrzegli się niepotrzebnych błędów na trasach wokół Bochni oraz prezentowali bardzo dobre tempo, nieodbiegające od innych zawodników w autach tej samej klasy, jadących z wyższymi licencjami (klasa Gość). Dzięki kolejnemu bardzo dobremu występowi, Wróblewski i Banach umocnili się na pozycji liderów w tabeli sezonowej.

Zbroja i Kokoszka przystąpili do tego rajdu jako prowadzący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Triumfatorzy Rajdu Zamkowego byli głównymi faworytami do zwycięstwa także w Bochni, jednak szczęście opuściło ich bardzo wcześnie. W połowie pierwszego odcinka w ich Renault Clio przebiciu uległa opona, co uniemożliwiło im uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu. Po szybkiej zmianie koła, Zbroja i Kokoszka przystąpili do ataku, zajmując drugie miejsce na trzecim odcinku specjalnym. Dobra passa nie trwała jednak długo, gdyż na OS4 awarii uległa pompa wspomagania. To była prawdziwa próba charakteru, z której załoga zespołu Rallylab wyszła zwycięsko. Na trzech ostatnich odcinkach Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka notowali czasy w pierwszej trójce rajdu, a nawet wygrali jeden z nich, z bardzo dużą przewagą.

Robert Stajer, szef zespołu Rallylab:

Rajdy ponownie pokazały, jak okrutne potrafią być. Tomek Zbroja i Piotrek Kokoszka są w bardzo dobrej formie, a do tego byli świetnie przygotowani, jednak to nie zawsze wystarcza. Do dobrego wyniku potrzeba także dużo szczęścia, którego tutaj zabrakło. Bądź co bądź staramy się myśleć pozytywnie, gdyż chłopaki ponownie pokazali swoje świetne tempo, które na pewno będziemy podziwiać podczas kolejnych  rund. Gratuluję następnego bardzo dobrego występu Tomkowi Wróblewskiemu i Radkowi Banachowi. Kolejny trudny rajd za nimi, a co za tym idzie, bezcenne doświadczenie zdobyte. Oby tak dalej, panowie!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry