Kategoria: Terenowe

Zmotywowani i gotowi do walki

W sobotę o godzinie 15 w Buenos Aires w Argentynie oficjalnie rozpoczął się 37. Rajd Dakar. W legendarnej imprezie cross country załoga samochodowa Orlen Team – Adam Małysz/Rafał Marton – startuje buggy SMG z numerem bocznym 318.

Oficjalne badania techniczne przeszło 406 pojazdów: 137 samochodów, 63 ciężarówki, 161 motocykli i 45 czterokołowców. Dokładnie tyle maszyn pojawiło się podczas ceremonialnego startu na Plaza de Mayo pod La Casa Rosada, czyli pałacem prezydenckim w Buenos Aires. Zawodnikom towarzyszyło co najmniej 800 tysięcy widzów!

W niedzielę, dokładnie o 7.42 czasu miejscowego, buggy z logo Orlen Teamu wyrusza na pierwszy z 13 etapów 37. Rajdu Dakar. Na trasie z Buenos Aires do Villa Carlos Paz będzie aż 663 kilometrów dojazdówek i „tylko” 170 kilometrów właściwego ścigania. Małysz i Marton zaczynają walkę od urozmaiconego odcinka z krajobrazem typowym dla Argentyny, gdzie nie zabraknie ani długich i szybkich prostych, ani też ciaśniejszych ostrych zakrętów. – Za kilka godzin rozpoczynamy już prawdziwą rywalizację – mówi Adam Małysz. – Jesteśmy przygotowani i zmotywowani do walki, ale w myślach pozostajemy z Jackiem Czachorem i jego rodziną. Ogarnia nas wielki smutek

Załogę Małysz-Marton wspierają firmy: Orlen, Red Bull, Generali oraz The North Face.

Zobacz również:

komentarzy

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry