Kategoria: WRC

Zmiany w WRC

Obradująca dziś w Paryżu Światowa Rada Sportów Motorowych ogłosiła zmiany, które będą obowiązywać od przyszłego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Prywatni kierowcy w autach WRC nowej generacji nie będą już musieli zgłaszać się do rajdu za pośrednictwem zespołu fabrycznego. Zgłoszenia takich załóg będą rozpatrywane przez departament rajdów FIA, a także zostaną na nie nałożone specjalne regulacje dotyczące przedrajdowych testów.

Oficjalnymi dostawcami opon będą firmy Michelin, Pirelli oraz DMACK. Załogi startujące autami klasy R5, które nie zostały zgłoszone do punktowania w WRC2, będą mogły korzystać także z opon innych producentów. Takie rozwiązanie ma ułatwić starty lokalnym kierowcom w rundach mistrzostw świata. Do klasyfikacji WRC2 będzie się zaliczać sześć z siedmiu najlepszych wyników danej załogi. Regulamin nie uwzględnia rund obowiązkowych.

W 2018 roku nie zostanie przyznana nagroda WRC Trophy, choć auta WRC poprzedniej generacji wciąż będą miały swoją oddzielną klasyfikację.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top