Kategoria: WRC

Zmiany w WRC

Obradująca dziś w Paryżu Światowa Rada Sportów Motorowych ogłosiła zmiany, które będą obowiązywać od przyszłego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Prywatni kierowcy w autach WRC nowej generacji nie będą już musieli zgłaszać się do rajdu za pośrednictwem zespołu fabrycznego. Zgłoszenia takich załóg będą rozpatrywane przez departament rajdów FIA, a także zostaną na nie nałożone specjalne regulacje dotyczące przedrajdowych testów.

Oficjalnymi dostawcami opon będą firmy Michelin, Pirelli oraz DMACK. Załogi startujące autami klasy R5, które nie zostały zgłoszone do punktowania w WRC2, będą mogły korzystać także z opon innych producentów. Takie rozwiązanie ma ułatwić starty lokalnym kierowcom w rundach mistrzostw świata. Do klasyfikacji WRC2 będzie się zaliczać sześć z siedmiu najlepszych wyników danej załogi. Regulamin nie uwzględnia rund obowiązkowych.

W 2018 roku nie zostanie przyznana nagroda WRC Trophy, choć auta WRC poprzedniej generacji wciąż będą miały swoją oddzielną klasyfikację.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry