Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Z zimowej Finlandii na wulkaniczne Azory

Blisko cztery tysiące kilometrów dzielą rajdy SM Vaakuna Ralli i Azores Airlines Rallye 2018. Po zakończonym zimowym sprawdzianie zespół Rallytechnology po raz kolejny weźmie udział w wulkanicznej imprezie, która rozpoczyna sezon Rajdowych Mistrzostw Europy. Na starcie stanie aż 36 samochodów klasy R5!

Zimowa druga runda mistrzostw Finlandii zakończyła się pomyślnie dla obu załóg, których Fordy Fiesta R5 obsługiwane były przez rybnicki zespół. Duet Paasonen / Rajasalo ukończył zawody na dwunastej pozycji, a tuż za nimi sklasyfikowano Habaja z Dymurskim. Klasyfikacja generalna padła łupem młodego Kalle Rovanpery. Teraz z samochodów znikną kolcowane opony, a zastąpią je mieszanki przygotowane na szutrowe nawierzchnie. Już w dniach 22-24. marca ruszy kolejny sezon najstarszego na świecie cyklu FIA ERC. Wśród konkurentów Łukasza Habaja będą m.in. wicemistrzowie z ubiegłego roku, Bruno Magalhães czy Aleksiej Łukjaniuk. Międzynarodowa konkurencja oznacza wielką dawkę adrenaliny.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Sezon rozpoczął się na dobre. W Finlandii mieliśmy okazję współpracować z wieloletnim uczestnikiem WRC, Jani Paasonenem. Teraz z Łukaszem Habajem wyruszamy na Azory, będzie to jego drugi start w tej niezwykłej imprezie. Rywalizacja na szczytach wulkanu, gdzie z każdej strony otaczają nas albo przepaść, albo ocean, to duże przeżycie. To także wielkie wyzwanie logistyczne – nasza ekipa jest blisko miesiąc w drodze.

Rajd Azorów składa się z trzech etapów, które poprzedzone są nieliczonym do klasyfikacji generalnej prologiem w Ponta Delgada. Na czwartek, 22 marca, zaplanowano trzy odcinki specjalne: Lagoa Stage (2,14 km), Vila Franca São Brás 1 (17,08 km) i Grupo Marques 1 (3,95 km). W piątek załogi powalczą na trzech próbach, pokonywanych dwukrotnie, wśród których jest Sete Cidades – najdłuższy w rajdzie oes (23,87 km). Etap sobotni to łącznie sześć prób, których długość liczy ponad 107 kilometrów. Łącznie załogi rywalizować będą na ponad 207 kilometrach oesowych.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu.
Do Góry