„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Zespół LCN Motorsport zadowolony z wyniku w 50. Rajdzie Festiwalowym 2019

W ubiegły weekend w Opolu rozegrano jubileuszową, pięćdziesiątą edycję Rajdu Festiwalowego. W sobotę zawodnicy rozpoczęli zmagania od prologu na ulicach w centrum miasta, natomiast niedziela to już prawdziwe ściganie po piekielnie szybkich odcinkach opolskiego klasyka.
Na starcie wśród 43 załóg stanął zespół LCN Motorsport w składzie Karol Zardzewiały i Adrian Mroszczyk. Zawodnicy Automobilklubu „STOMIL” w Dębicy, od początku utrzymywali się w pierwszej szóstce klasy RO1. Kontrolując swoje tempo i ustrzegając się błędów Karol z Adrianem przesuwali się w górę klasyfikacji meldując się po ostatnim odcinku na 3. miejscu w klasie. Niestety przed ceremonią mety okazało się, że sędzia faktu będący na ostatniej szykanie, ostatniego odcinka dopatrzył się rozbicia opon i załoga z numerem 18. została ukarana 10 sekundową karą co spowodowało spadek na 4. miejsce w klasie RO1 i 7. w klasyfikacji generalnej.
Po nieudanym rozpoczęciu sezonu w Głubczycach był to tak naprawdę nasz debiut w Mistrzostwach Śląska. Charakterystyka odcinków, które przygotowali organizatorzy Rajdu Festiwalowego nie należą do moich ulubionych, natomiast wiedzieliśmy o tym wcześniej i byliśmy na to przygotowani. Celem na ten rajd była dla nas przede wszystkim meta. Utrzymując dobre tempo otarliśmy się o podium klasy RO1, niestety decyzja sędziego faktu nie pozwoliła nam cieszyć się z pierwszego podium w śląskich rozgrywkach.” – Karol Zardzewiały
” Cel zrealizowany, doświadczenie zdobyte, a przy tym Rajd Festiwalowy kończymy na świetnym 4. miejscu w klasie. Jest to wyniki, który z pewnością przed rajdem bralibyśmy w ciemno. Teraz czeka nas dłuższa przerwa, którą postaramy się wykorzystać na dobre przygotowanie do dalszej części sezonu.” – Adrian Mroszczyk.
Partnerami zespołu w sezonie 2019 są:
Restauracja Ratusz
Avocado Przeworsk
Urząd Miasta Przeworska
Do Góry