„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS

Zespół LCN Motorsport powalczy o wygraną w 50. Rajdzie Festiwalowym

Już w najbliższy weekend, tj. 15-16 czerwca, w Opolu wystartuje Rajd Festiwalowy, będący drugą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. 
Do zawodów na trasach w okolicach Opola zgłosiło się 43 załogi, w tym 13 w klasie RO1, w której zobaczymy zespół LCN Motorsport. Karol Zardzewiały i Adrian Mroszczyk z Automobilklubu STOMIL w Dębicy, po nieudanym rozpoczęciu sezonu w Głubczycach stawiają sobie za cel walkę o jak najwyższe lokaty, ale nie ukrywają, że priorytetem będzie dojechanie do mety. Na swoje Renault Clio Sport nakleją 18. numer startowy.
„Do Rajdu Festiwalowego przystępujemy zmotywowani i bardzo dobrze przygotowani. Wciąż brakuje nam kilometrów „oesowych”, więc głównym celem będzie dojechanie do mety. Charakterystyczną cechą opolskiego klasyka jest mała Ilość zakrętów, ale wyzwaniem jest trafienie w punkt z hamowaniem z maksymalnych prędkości”– Karol Zardzewiały, kierowca LCN Motorsport
To mój drugi strat w Rajdzie Festiwalowym, na którego odcinkach gościłem w 2017 roku. Trasa rajdu jest bardzo szybka i wydaje się być prosta, jednak wcale tak nie jest. Długie proste wymagają od kierowcy perfekcyjnego określenia punktu hamowania. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i będziemy mogli zobaczyć, w którym miejscu stawki śląskiego czempionatu się znajdujemy” – Adrian Mroszczyk, pilot LCN Motorsport.
Starty zespołu w sezonie 2019 wspierają:
– Restauracja Ratusz w Przeworsku
– Avocado Przeworsk
– Urząd Miasta Przeworska
Do Góry