Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Puchar Tedex, RO, KJS

Żelisławski wygrywa rajd, Winiarek rundę pucharu

W niedzielę 22.03.2015 r odbyła się II Runda Pucharu TEDEX WRC VII Rally Mazowsze 2015. Na starcie tegorocznej edycji imprezy stanęło 41 załóg, które rywalizowały na trasie Rajdu zlokalizowanej tym razem w Nowym Dworze Mazowieckim i okolicach. Patronem honorowym tegorocznej edycji imprezy był Marszałek Województwa Mazowieckiego, który wraz z włodarzami Nowego Dworu Mazowieckiego, Zakroczymia oraz Czerwińska nad Wisłą udostępnił niezwykle ciekawe tereny na których rozegrane zostało łączenie 10 odcinków specjalnych w tym aż 3 Super Próby.

Zawodnicy rywalizowali na nich o Pucharu ufundowane przez Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Burmistrza Zakroczymia oraz Puchar Wójta Gminy Czerwińsk nad Wisłą.

Zwycięzcy rundy Pucharu Tedex,  Bartosz Winiarek i Robert Wójcik; fot. Jakub Żołędowski

Zwycięzcy rundy Pucharu Tedex, Bartosz Winiarek i Robert Wójcik; fot. Jakub Żołędowski

W klasyfikacji generalnej rajdu oraz w klasie OPEN zwyciężyła załoga Subaru Impreza Piotr Żelisławski/Artur Krzemiński (AK Skierniewice), 2. miejsce na podium oraz 2. w kl. OPEN zajęła załoga Audi S2 Bartosz Winiarek/Robert Wójcik (AK Centrum). Zawodnicy startujący w Pucharze TEDEX WRC zostali również zwycięzcami 2 Rundy Pucharu TEDEX WRC. Podium uzupełniła jadąca Hondą Civic w kl. 3 załoga Sebastian Dziadosz/Marcin Dziadosz (AK Królewski) klasyfikując się tym samym na 2 miejscu w kl. Zawodników Pucharu. Michał Gąsior pilotowany przez Waldemara Gąsior (Mitshubisi Lancer) zajął 3 miejsce w kl. OPEN oraz 3 miejsce w kl. II rundy Pucharu TEDEX.

Jednak największą sensacją imprezy była załoga Subaru Imprezy w Rafał Bańka/Piotr Okulus. Załoga w trakcie pokonywania 8 odcinka urwała tylne lewe koło, jednak nie podali się i po szybkiej bardzo prowizorycznej naprawy auta dotarli na dwa ostatnie odcinki kończąc rajd na 29 miejscu w kl. generalnej oraz 8 miejscu w kl. Open.

Aktualną klasyfikację oraz zdjęcia z imprezy znajdziesz w dziale Pucharu Tedex.