Kategoria: ERC

Zelindo Melegari w nowym samochodzie

fot. FIA ERC

Zdobywca drugiego miejsca w klasyfikacji ERC2 ubiegłego sezonu, Zelindo Melegari, zapowiedział, iż w tym roku także będzie brał udział w rywalizacji w tej klasie, lecz w innym samochodzie i z innym pilotem.

Włoch, z Mitsubishi Lancera przesiada się do Subaru Imprezy zbudowanej przez Prodrive. Na prawym fotelu zasiądzie natomiast Stefano Guerra, pochodzący z San Marino. Zawodnik rozpocznie zmagania od zbliżającego się Rajdu Azorów.

Zelindo Melegari:

Próbowałem jeździć Subaru po raz pierwszy w zeszłym miesiącu, w deszczu i śliskich warunkach, bardzo podobnych do panujących na Rajdzie Azorów w zeszłym roku. Samochód jest „łatwiejszy” od Mitsubishi, którego używałem w ubiegłym sezonie (…). Zmieniłem auto, team i pilota, ale pozostaję w przyjacielskich stosunkach ze wszystkimi zespołami z zeszłego roku i z Maurizio Barone, moim byłym pilotem.

ERC, z obecną formułą i wsparciem Eurosportu, jest doskonałą wizytówką kierowców i sponsorów. Miałem świetną zabawę w zeszłym roku i bardzo polecam ją młodym kierowcom. Sergey Remennik i Tibor Érdi Jr również potwierdzili swoją obecność i nie mogłem ich zostawić. Wyzwanie znowu zostało podjęte.

Pierwsza runda europejskiego czempionatu – Rajd Azorów – będzie trwać w dniach 22-24 marca.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry