Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Zbroja i Walczak wygrywają 62. Rajd Wisły!

Przy wsparciu wielu przyjaciół, po odbudowie samochodu i zaprezentowania świetnego tempa na trasach 62. Rajdu Wisły Tomasz Zbroja i Piotr Walczak wygrali piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Duet jadący Renault Clio „podpinał” się czasami pod Gości, kręcąc rezultaty podobne do załóg samochodów klasy R2.

Na drugiej pozycji uplasowali się Tomasz Sztwiertnia i Krzysztof Pietruszka (+17,8s, Citroen Saxo VTS), dla których również był to bardzo udany rajd. Trójkę uzupełnili Piotr Baran i Michał Paciej (+39,6s, Honda Civic).

Na czwartej pozycji do mety dotarli się Bolek i Gaś (+44,3s, Renault Clio), za nimi do mety dotarli Marek i Kolaczek (+1:07,2s, Renault Clio), Sordyl i Wysokiński (+1:13,1s, Honda Civic), Różycki i Słaboń (+1:14,0s, Honda Civic), Osiak i Kordeusz (+1:22,3s, Honda Civic), Strzeżysz i Goźlińska (+1:34,3s, Honda Civic). Dziesiątkę zamknęli Smagała i Giergiel (+1:44,7s, Citroen Saxo).

Klasę Gość 4WD wygrali Słobodzian i Wróbel (Subaru Impreza), będąc jednocześnie najszybszą załogą w całych zawodach (według czasów). Drugie miejsce zajęli Kwiędacz i Dymurski (Mitsubishi Lancer Evo IX). W Gość 2WD triumfowali Sąsiadek i Chrupcała (Honda Civic), drugie miejsce to Skucha-Cienciała i Roik (+1:13,7s, Ford Fiesta), trzecie P. Łączka i Milej (+1:43,8s, Honda Civic).

Kuciński i Gołębiewski wygrali klasę RO 4WD, pokonując o 1:00,4s Nowaka i Grzelkę. Trójkę uzupełnili Długopolski i Piczak (+1:03,9s) – wszyscy w Mitsubishi Lacerach. W RO R najszybciej pojechali Lechoszest i Drahan (Peugeot 208 R2), za nimi uplasowali się Wróblewski i Banach (+56,5s, Peugeot 208 R2) i Madzia z Zatorem (+1:57,6s, Citroen C2 R2).

W klasie RO 1 najszybsi byli Zbroja i Walczak, za nimi ukończyli Bolek i Gaś (+44,3s) oraz Marek i Kolaczek (+1:07,2s), wszyscy w Renaultach Clio. Sztwiertnia z Pietruszką zwyciężyli w RO 2 (Citroen Saxo VTS), na drugiej pozycji ukończyli Baran i Paciej (+21,8s, Honda Civic), a na trzeciej Różycki i Słaboń (+56,2s, Honda Civic).

Smagała i Giergiel byli najszybszą załogą Pucharu Peugeot/Citroen. 23,1s za nimi uplasowali się Lisowski i Żyła, 58,4s Bronicz i Wojtiuk (wszyscy w Citroenach Saxo). Niewielkie różnice dzieliły na mecie pierwszą trójkę Pucharu Cento Rally – wygrali Sulej i Przybyłek (Fiat Seicento), pokonując o 4,1s Pasteraka z Gładyszem (Fiat Cinquecento) i o 5,6s Karolczaka z Marczewskim (Fiat Seicento).
Do Góry