Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Zmiany w wynikach Rajdu Opolskiego (aktualizacja!)

Jak mówią nieoficjalne wyniki Tomasz Zbroja i Piotr Walczak wygrali 1. Rajd Opolski, szóstą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, zwyciężając również w klasie K4. Duet jadący Renault Clio pokonał o 18,4s najlepszą załogę klasy K3, Wojciecha Herbana i Grzegorza Dachowskiego (Citroen Saxo). 24,4s stracili Jakub Lesiak i Łukasz Biernot (Honda Civic Type-R), drudzy w klasie K4.

Aktualizacja newsa poniżej!

Zbroja wygrał dziś cztery z sześciu odcinków, nie pozostawiając szans konkurentom. Dwoma pozostałymi zwycięstwami oesowymi podzielili się Herban i Lesiak. Ostatni z nich po problemach dotychczasowego lidera, Jakuba Szewczyka (uderzenie w znak i strata ponad ośmiu minut) obejmie prowadzenie w klasyfikacji RSMŚl. Na dwie rundy przed końcem sezonu Lesiak ma 81 punktów, Szewczyk 80.

Na czwartym miejscu uplasowali się Marek Sąsiadek i Jakub Wróbel (+30,4s, Honda Civic, drudzy w K3), na piątym Michał Różycki i Paweł Słaboń (+38,2s, Honda Civic, trzeci w K3). Pozycja numer sześć to Damian Kostka i Paweł Pochroń (+41,1s, Honda Civic), siódme miejsce zajęli Kamil Bolek i Marcin Gaś (+43,3s, Renault Clio, trzecia załoga K4). Na ósmej pozycji zawody ukończyli Piotr Baran i Michał Paciej (+45,7s, Honda Civic), na dziewiątej Krzysztof Borowiecki i Aleksandra Przybyłek (+50,5s, Honda Civic Type-R). Dziesiątkę klasyfikacji zamykają Michał Kwieciński i Sebastian Dwornik (+57,1s, Honda Civic Type-R).

Najlepsze tempo na odcinkach dzisiejszego dnia mieli nieliczeni w klasyfikacji generalnej Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak (Mitsubishi Lancer Evo X). W klasie Gość zwyciężyli Robert Mąsior i Zbigniew Cieślar (Mitsubishi Lancer Evo IX), pokonując Igora Pietrzaka i Michała Kłosa (Ford Fiesta R2) oraz Marka Mularczyka i Adriana Nuszczyńskiego (Fiat Grande Punto).

W Pucharze Peugeot / Citroen najszybciej poradził sobie duet Tomasz Marek i Grzegorz Szczęsny (Peugeot 106), pokonując duety Jerzy Smagała/Konrad Giergiel (Citroen Saxo) i Tomasz Sztwiertnia/Krzysztof Pietruszka (Peugeot 106). W klasie R triumfowali Piotr Pacek i Mateusz Śliwa (Citroen C2), w klasie Legend Tomasz Knapik i Krzysztof Suchanek (Suzuki Swift GTI). W OPEN najszybszą załogą był duet Marcin Józków i Adam Jaros (Honda Civic), za nimi ukończyli Jacek Majewski i Piotr Mitręga (Fiat 126p). Puchar Cento Rally to zwycięstwo rodzeństwa Grzegorz i Anna Nosalskich (Fiat Seicento) przed Grzegorzem Pasterakiem i Adamem Gładyszem (Fiat Cinquecento) oraz Kazimierzem Karolczakiem i Bartłomiejem Gorajczykiem (Fiat Seicento).

Aktualizacja (23:58): Jak dowiedziała się nasza redakcja, niestety po Badaniu Kontrolnym nr 2 zaszły zmiany w klasyfikacji. Z zawodów wykluczeni zostali zwycięzcy, duet Zbroja/Walczak. Oznacza to, że rajd padnie łupem załogi Herban/Dachowski, drugie miejsce zajmą Lesiak i Biernot, a trzecie Sąsiadek i Wróbel. Zmiana także w klasyfikacji Gości – zawody wygrali Pietrzak i Kłos przed Mąsiorem i Cieślarem.

Zobacz nieoficjalne wyniki zawodów
Do Góry