„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Samochodowe Mistrzostwa Tychów

Zbliża się KJS 9 Rajd Tyski

W najbliższą niedzielę 11 września odbędzie się KJS 9 Rajd Tyski 6 runda Samochodowych Mistrzostw Tychów organizowanych przez Automobilklub Ziemi Tyskiej. W tym roku organizator przygotował 2 próby pokonywane 3 krotnie, a baza zlokalizowana została na nowym Stadionie Miejskim w Tychach.

Tor Fiata w Tychach, na którym rozgrywana jest jedna z prób sportowych, otrzymał status toru okazjonalnego, dzięki czemu można na nim rozgrywać próbę dłuższą niż standardowo przewiduje regulamin KJS i będzie ona wynosiła 3,6 km. Druga próba sportowa będzie zlokalizowana przy Tyskich Halach Targowych.

kjs9_gazeta_CMYK_300dpiLista zgłoszeń ograniczona do 80 załóg zapełniła się w rekordowo krótkim czasie 3 dni. Publikacja oficjalnej listy zgłoszeń nastąpi w najbliższy piątek na stronie www.azt.tychy.pl.

Zarówno ceremonia startu i mety rajdu zlokalizowana będzie przy Stadionie Miejskim. Impreza rusza o godzinie 11:00. Wydarzeniu będą towarzyszyły różne atrakcje. Przewidziany jest zlot sekcji pojazdów zabytkowych Automobilklubu Ziemi Tyskiej, a na stadionie specjalnie tego dnia zostanie udostępniona Tyska Galeria Sportu z panoramą obiektu.

Impreza odbywa się w ramach obchodów 45 lat GKS Tychy. Honorowy patronat objął Prezydent Tychów Pan Andrzej Dziuba. Umieszczenie w nazwie imprezy numeracji to celowe nawiązanie do historii rajdów w Tychach i stanowi pierwszy krok w kierunku powrotu do Tychów dużych rajdów, raczej jeszcze nie w przyszłym roku, ale w perspektywie 2-3 lat. Działalność Automobilklubu wspiera wiele firm i instytucji: Miasto Tychy, MOSIR Tychy, Tyski Sport, Time4, Super-Nowa, Rajdy24.pl, Fiat, FCA Poland, Silesia Oil producent środków smarowych i olejów AVIA, sklep internetowy www.zywica.eu, Ibudhaus, Extreme Masters, RCU, Proform, Widrymm, InfoGraf, Tech Car.

Harmonogram zawodów:
Ceremonia startu – Stadion Miejski w Tychach godz 11:00
Próba nr 1,3,5 – Tor Fiata 3,6 km, 11:23, 13:09, 14:55
Próba nr 2,4,6 – Tyskie Hale Targowe 0,55 km, 11:51, 13:37, 15:23
Ceremonia mety – Stadion Miejski w Tychach 15:30
Do Góry