Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Zawodnicy Dacia Duster Elf Cup na starcie Baja Poland

W pierwszy weekend września zawodnicy Dacia Duster Elf Cup 2017 wezmą udział w najważniejszej imprezie cross country organizowanej w Polsce. Od sześciu lat Baja Poland stanowi rundę Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. W tym roku na liście zgłoszeń znalazły się 134 załogi, w tym tak znane osobistości jak: Nasser Al-Attiyah, Krzysztof Hołowczyc, Jakub Przygoński czy Bernhard ten Brinke.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych zapowiedziało się 28 zespołów, z czego 8 zgłoszono w Dacia Duster Elf Cup 2017. Dla kierowców Dacii Duster będzie to powrót na rajdowe trasy po wakacyjnej przerwie. Ze względu na nieduże różnice w klasyfikacji rocznej Dacia Duster Elf Cup 2017, zapowiada się zaciekła rywalizacja. Największym dorobkiem punktowym pochwalić się mogą Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba (45 pkt). Tuż za nimi są: Jan Kozioł (40 pkt), Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel (35 pkt), Wojciech Furman i Michał Augustyniak (32 pkt). Nieco mniej punktów na swoim koncie zgromadzili: Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek (19 pkt), Grzegorz Baranowski i Grzegorz Konczak (18 pkt) oraz Michał Kidacki (10 pkt). Z przyczyn osobistych nie wystartują Dawid Urban oraz Katarzyna i Bartłomiej Makowscy. W grupie „gość” zobaczymy Tadeusza Rzeżuchowskiego (66-letniego pasjonata motorsportu, który na rajdowych trasach zadebiutował zaledwie miesiąc temu) i doświadczonego Daniela Siatkowskiego.

Andrzej Gemra, Zastępca Dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów:

Tym razem zawodników Dacia Duster Elf Cup 2017 będziemy mogli obserwować obok najszybszych ekip Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. Nasze załogi są już o wiele bardziej doświadczone niż na początku sezonu i będą miały okazję startować na terenach poligonu w Drawsku Pomorskim po raz drugi. Dzięki temu zapowiada się ciekawsza rywalizacja. Jak zawsze ekipy Dacii mogą liczyć na wsparcie Renault Polska i partnerów.

Krzysztof Wicentowicz:

Niezmiernie się cieszę, że wracamy do ścigania po dwumiesięcznej przerwie i będziemy startowali wśród światowej czołówki zawodników, którym kibicuję i znam z telewizji. W czasie rajdowej przerwy nie próżnowałem. Skupiłem się na pracy zawodowej związanej z otwarciem toru DriveLand, a także miałem okazję zrobić sporo kilometrów za kierownicą Dacii. Ten rajd jest długo wyczekiwanym, wiadomo już, że trasy będą wymagające, a zapowiadane opady deszczu mogą utrudnić ściganie. To przedostatni rajd w sezonie, zatem zapowiada się zaciekła walka o punkty, tym bardziej, że różnice są nieduże. Jestem kompletnie wyluzowany, jeśli chodzi o emocje rajdowe i samochód, ale stresuje mnie sytuacja mojego pilota, Bartka Boby, który jest jeszcze na rajdzie w Ameryce Południowej i nie wiem czy wróci na czas.

Orlen Baja Poland rozpocznie się w piątek Ceremonią Startu na wyspie Łasztownia w Szczecinie i 7-kilometrowym superoesem przy ulicy Szafera. W sobotę uczestnicy przeniosą się do Drawska Pomorskiego, gdzie rozegrane zostaną dwie próby sportowe o długości 141 i 71 kilometrów. W niedzielę rajd powróci w okolice Szczecina na dwa odcinki o długości 18 i 10 kilometrów.

Lista zgłoszeń Dacia Duster Elf Cup 2017/ Orlen Baja Poland:

422. Krzysztof Wicentowicz / Bartłomiej Boba
423. Jan Kozioł / Piotr Greguła
424. Magdalena Zając / Kazimierz Ruszel
425. Wojciech Furman / Michał Augustyniak
426. Tomasz Baranowski / Grzegorz Konczak
427. Konrad Sznajder / Tomasz Mroczek
428. Michał Kidacki / Roman Kiciński
429. Tadeusz Rzeżuchowski / Daniel Siatkowski.
Do Góry