Kategoria: ERC

Zawada kończy sezon na czwartym miejscu

W zakończonym w miniony weekend sezonie rajdowych Mistrzostw Europy FIA Aleks Zawada zajął 4. miejsce w klasyfikacji juniorów. Do ostatniego rajdu walczył nawet o tytuł mistrzowski.

To był niezwykle zaciekły sezon dla kierowców walczących o tytuł rajdowego Mistrza Europy FIA do lat 27. Przed ostatnią imprezą sezonu, Rajdem Lipawy na Łotwie, szanse na końcowe zwycięstwo miało aż czterech kierowców. W ostatecznym rozrachunku zwyciężył Brytyjczyk, Chris Ingram, a Aleks Zawada uplasował się na czwartym miejscu.

Aleks Zawada:

Zawsze nastawiam się na atak o najlepszy wynik, więc oczywiście mam pewien niedosyt. Tym bardziej, że jeszcze przed wrześniowym rajdem we Włoszech byłem liderem klasyfikacji.  Jednak czwarte miejsce w tak wyrównanej stawce, walczącej na tak wysokim poziomie i tak traktuję jako spory sukces. W trakcie ostatniego rajdu sezonu na Łotwie daliśmy z siebie z moim pilotem, Grześkiem Dachowskim 100% i zajęliśmy w nim piąte miejsce. W porównaniu z naszym zwycięstwem w Czechach czy drugim miejscem na Azorach to gorszy wynik, który jednak pokazuje, jak niewielkie różnice są w czołówce stawki.

Na najwyższym stopniu podium sezonu stanął Chris Ingram (139 punktów), na drugim miejscu znalazł się Jari Huttunen z Finlandii (122 punkty), a na trzecim Filip Mares z Czech (118 punktów). 25-letniemu Aleksowi Zawadzie do podium zabrakło 10 punktów (w sumie zdobył ich 108). W 2017 roku kierowcy w kategorii do lat 27 ścigali się w sześciu rajdach: na Azorach, w Hiszpanii, Polsce, Czechach, Włoszech oraz na Łotwie.

Teraz czas na wnioski oraz poprawę wszystkiego, co wymaga poprawy. Nie ma czasu na odpoczynek, od razu zbroimy się na przyszły sezon. W planie mamy dalsze starty wśród juniorów i bardzo ambitną walkę o tytuł mistrzowski, a wcześniej solidny okres przygotowawczy. To będzie bardzo ważny etap rozwoju i realizacji mojego osobistego planu. Za 2-3 lata celuję w walkę w mistrzostwach Europy w najmocniejszej klasie seniorów, a później… WRC2, a może nawet WRC. Wszystko wymaga jeszcze poukładania, musimy też mieć trochę szczęścia, ale przemy mocno do przodu

dodaje Zawada.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top