Kategoria: WRC

Załogi Škody Motorsport gotowe na Rajd Meksyku

fot. Škoda Motorsport

Po śnieżno-lodowych warunkach panujących w Monte Carlo i Szwecji, duety zespołu Škoda Motorsport stoczą batalię o zwycięstwo w klasyfikacji WRC2 Rajdu Meksyku. Czeska ekipa zdecydowała się na wystawienie dwóch Fabii R5 w szutrowej specyfikacji. W pierwszej z nich zobaczymy zeszłorocznych zwycięzców imprezy w klasie WRC2 — Pontusa Tidemanda i Jonasa Anderssona, a do drugiej wsiądą: siedemnastoletni Kalle Rovanperä oraz pilot Jonne Halttunen.

Michal Hrabánek, szef działu sportu Škody:

W Meksyku trzeba wykazać się wysokim poziomem doświadczenia oraz szybką jazdą. Pontus w zeszłym roku wygrał Rajd Meksyku w klasyfikacji WRC2 i w tym roku chciałby to powtórzyć. Kalle również w ostatnim czasie pokazał swoją doskonałą dyspozycję na luźnej nawierzchni. Nasza Fabia jest dobrze przygotowana na szutrowe meksykańskie oesy. Po ujemnych temperaturach w Monte Carlo i Szwecji silnik musi teraz przetrwać znacznie wyższe, sięgające ponad 30°C. Co więcej, motor na wysokości około 2700 m n.p.m traci 20 procent swojej mocy, tak więc dobre wystrojenie jednostki napędowej ma duże znaczenie.

Pontus Tidemand:

Wygrałem w Meksyku w zeszłym sezonie. Jeśli uda mi się powtórzyć ten znakomity wynik mogę być liderem klasyfikacji WRC2. Jestem jednak pewien jednego: wszyscy przeciwnicy, wraz z moim młodszym zespołowym kolegą, nie dadzą za wygraną.

Kalle Rovanperä:

Jestem tutaj, aby zdobyć kolejne doświadczenie. Kocham jeździć na szutrze, a moja Fabia R5 jest do tak wymagających warunków perfekcyjnie przygotowana.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry