Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Cztery załogi Rallytechnology w walce o punkty podczas 2. Rajdu Śląska!

Ostatni weekend czerwca będzie stał pod znakiem wielkiego rajdowego święta. Czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski stanowi jednocześnie rundę dwóch innych czempionatów, dzięki czemu na starcie zobaczymy aż 125 załóg! W Rajdzie Śląska cztery z nich będą reprezentować barwy zespołu Rallytechnology.

Najpierw przenieśmy się jednak trzy tygodnie wstecz, kiedy na arcyśliskich asfaltach kierowcy rywalizowali w ramach 6. Rajdu Nadwiślańskiego. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem obsługiwanym przez rybnicki zespół był pilotowany przez Łukasza Sitka Dariusz Poloński, który zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie w klasie drugiej. Jest to jego najlepszy wynik od czasu przesiadki do Forda Fiesty R5! W klasie czwartej triumfowali natomiast Grzegorz Bonder i Jakub Gerber. Mądra oraz szybka jazda pozwoliła im także osiągnąć drugie miejsce w klasie 2WD oraz dziesiąte w klasyfikacji generalnej!

Po pechowym starcie w Puławach na dobry występ podczas 2. Rajdu Śląska liczą Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. Aktualny drugi wicemistrz Polski przesiądzie się tym razem do dobrze znanej sobie Fiesty R5 i będzie jednym z faworytów do stanięcia na podium zawodów. Podobny cel przyświeca podopiecznemu programu Rallytechnology Junior Talent Team, Kacprowi Wróblewskiemu, który razem ze swoim pilotem, Jackiem Spentanym, będzie chciał powiększyć swoją przewagę w klasie czwartej. Na trasach zlokalizowanych wokół Chorzowa pojawią się także Dariusz Poloński i Łukasz Sitek (Ford Fiesta R5) oraz Grzegorz Bonder i Jakub Gerber (Peugeot 208 R2).

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Ze śliskich i zdradliwych asfaltów Rajdu Nadwiślańskiego przenosimy się teraz na drugą edycję Rajdu Śląska, gdzie bez wątpienia czeka nas wielkie widowisko. Aktualnie nasz team lideruje z dużą przewagą w klasyfikacji zespołów sponsorskich i chcemy, aby tak zostało już do końca sezonu. Do czwartej rundy RSMP podchodzimy z dużym optymizmem. Konkurencja nie śpi, jednak jestem przekonany, że z Chorzowa wyjedziemy z kolejnym dużym zastrzykiem punktowym. Widzimy się na trasie!

Ceremonia startu 2. Rajdu Śląska odbędzie się w piątek o 17:30 na Stadionie Śląskim. Tego samego dnia, o godzinie 19:00, odbędzie się OS 1 Mikołów, o długości 1,90 km. Godzinę później zawodnicy ponownie pojawią się na terenie chorzowskiego stadionu, gdzie odbędzie się drugi odcinek specjalny (1,5 km). Najbardziej wymagające będą natomiast sobotnie próby sportowe: OS Suszec, OS Bzie oraz najdłuższy, niespełna 20-kilometrowy, OS Chybie. Ceremonia mety zaplanowana została na 19:10.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.
Do Góry