Kategoria: WRC

Załoga Tidemand / Andersson z tytułem mistrzowskim w WRC 2

Dzięki bezbłędnej jeździe załoga ŠKODY Pontus Tidemand / Jonas Andersson podczas Rajdu Niemiec zagwarantowała sobie tytuł mistrzowski w WRC 2, na trzy rundy przed końcem sezonu. Najlepszy wynik dla ŠKODY uzyskała w rajdzie czeska para Jan Kopecký i Pavel Dresler, którzy stracili szansę na wygraną po przebiciu opony drugiego dnia zmagań. Uzyskany wynik zagwarantował także tytuł mistrzowski dla zespołu ŠKODA Motorsport w klasyfikacji zespołów.

Ostatni dzień Rajdu Niemiec przyniósł zróżnicowane warunki na czterech, bardzo odmiennych odcinkach specjalnych rozłożonych w okolicach Jeziora Bostal w Zagłębiu Saary. Dzięki szybkiemu, równemu tempu czeska załoga Jan Kopecký / Pavel Dresler ukończyła piątkowy etap zmagań na pozycji wicelidera. Ich szanse na potencjalną wygraną wyślizgnęły się z ich rąk w sobotę, gdy przebili oponę na 42-kilometrowym odcinku „Panzerplatte” wiodącym przez bazę Baumholder. – Takie są rajdy. Od momentu przebicia opony skupialiśmy się już na utrzymaniu drugiej lokaty i wykorzystaniu tej szansy do dalszego treningu przed Rajdem Barum, który czeka nas już w następny weekend – powiedział aktualny Rajdowy Mistrz Czech, Kopecký.

Dla szwedzkiego duetu rajd ten potoczył się inaczej. – Strata do Jana była zbyt duża, by ją odrobić, ale mieliśmy też komfortową przewagę nad czwartym zawodnikiem w klasyfikacji WRC 2. Ostatniego dnia rajdu naszym priorytetem było dowiezienie samochodu do mety na tej trzeciej pozycji, co wystarczyło nam do zdobycia tytułu mistrza WRC 2 – nagrody, na którą zasłużył cały zespół – skomentował szwedzki zawodnik ŠKODY. Po czterech zwycięstwach (w Szwecji, Meksyku, Argentynie i Portugalii) i drugim miejscu w Rajdzie Polski, trzecie miejsce w Rajdzie Niemiec wystarczyło tej załodze do zagwarantowania sobie tytułu Mistrza WRC 2 na trzy rundy przed końcem sezonu.

Podczas gali zwycięzców nad Jeziorem Bostal szef zespołu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek mógł świętować nie tylko mistrzowski tytuł swojego kierowcy, ale i wygraną w Klasyfikacji Zespołów WRC 2. – Jestem niezwykle dumny i wdzięczny całemu zespołowi. Pontus i Jonas naprawdę zasługiwali na ten tytuł. Także nasza rajdowa ŠKODA FABIA R5, dostarczona już w ponad 160 egzemplarzach klientom na całym świecie, udowodniła po raz kolejny, że jest najlepszym samochodem rajdowym w swojej kategorii.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry