Kategoria: Różne

Załoga Teter / Grzywaczewski wystartuje w Hyundai Racing Trophy 2018

Sebastian Teter i Bożydar Grzywaczewski wystartują w tym sezonie w międzynarodowej serii rajdowej Hyundai Racing Trophy, organizowanej przez bułgarską Motorsport Academy. Cykl składa się z sześciu rajdów asfaltowych rozgrywanych na terenie Rumunii, Bułgarii i Chorwacji. Wszystkie startujące tam załogi walczyć będą w samochodach Hyundai i20 R1, a nagrodą główną dla zwycięzców cyklu będzie darmowy start w dowolnie wybranym rajdzie samochodem Peugeot 208 R2.

Sebastian Teter:

Po roku spędzonym prawie wyłącznie na rajdach i testach szutrowych w „czterołapie”, chcemy wrócić na asfalt, a seria Hyundaia to świetna okazja, żeby zrobić naprawdę dużo kilometrów oesowych o zmiennej charakterystyce w zawodach o randze mistrzostw krajowych. Z tego co widzieliśmy na onboardach w cyklu są zarówno wyboiste, wąskie odcinki, jak i szybkie, wyścigowe partie podobne do tych znanych mi z GSMP.

Bożydar Grzywaczewski:

Liczymy na zaciętą rywalizację, naukę jazdy na opis i świetna przygodę. Pierwszy start to Rally Brasov 24-25 marca. Zapraszamy do kibicowania!

W 2017 roku Teter i Grzywaczewski wygrali klasę RO Open w cyklu Szuter Cup w samochodzie Subaru Impreza GT. Wcześniej Sebastian Teter zdobył tytuł mistrza Polski GSMP w klasie N-2000 w 2013 roku, a także, rok później, został drugim wicemistrzem GSMP w klasie Open-2000. Bożydar Grzywaczewski ma na swoim koncie ponad 50 rajdów jako pilot, a wśród sukcesów tytuł Mistrza Polski RSMP w klasie HR4 z 2016 roku.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry