Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Załoga ORLEN Team w drodze do Kataru po kolejne sukcesy

Miesiąc po swoim najlepszym występie w rajdzie Dakar, Kuba Przygoński wraz z nowym pilotem Timo Gottschalkiem ruszyli do Kataru, by stanąć na starcie Qatar Cross Country Rally. W pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych zawodnicy ORLEN Team będą bronić zwycięstwa sprzed roku.

Zeszłoroczny rajd Kataru okazał się dużym sukcesem Kuby Przygońskiego, który zajął w nim pierwszą lokatę i otworzył sobie drogę do zwycięstwa w całym cyklu. Podczas zbliżającego się startu, zawodnik ORLEN Team będzie chciał potwierdzić dobrą formę z Dakaru oraz rozpocząć marsz po kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata FIA.  

Celem na sezon jest obrona tytułu w Pucharze Świata i jak najszybsza jazda. Chcemy ten cykl przepracować, jak w zeszłym roku, żeby na przyszłą edycję Dakaru być jeszcze lepiej przygotowanym. Zeszył rok pokazał, że ten plan treningowy i cykl zawodów poskutkowały świetną jazdą na Dakarze – chciałbym w tym roku to samo powtórzyć – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.      

Rajd rozpocznie się w czwartek 21 lutego, uroczystym startem w Dosze. Następnie zawodnicy będą mieli do pokonania 1 367 km na pięciu etapach. Pierwszy z nich odbędzie się w najbliższy piątek na odcinku o długości 102 km, który wyznaczy kolejność startów w kolejnych dniach. Finałowy etap zaplanowano na wtorek 26 lutego. Tegoroczna lista startowa, którą otwierają Przygoński i Gottschalk liczy 28 załóg. Przystąpią one do niezwykle wymagającej rywalizacji – rajd Kataru słynie z trudnych

Fot.: www. orlenteam.pl
Do Góry