„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Classic Auto Cup, RO, KJS

Zakończenie zmagań w Motointegrator Classicauto Cup

Nie było lepszego miejsca do zamknięcia tegorocznego cyklu Motointegrator Classicauto Cup. Piąta, ostatnia w tym sezonie eliminacja największego w Polsce pucharu dla kierowców amatorów odbyła się na historycznym Torze Kielce. Tym razem listę zgłoszeniową z numerem 166 zamknął Jacek Zienkiewicz, który wraz z Urszulą Pasik wystartowali na Fordzie Mustangu SVT Cobra. Auto wyprodukowano w 2001 r., a więc zalicza się ono do odrębnej klasyfikacji WRC Challenge, w którym do udziału zgłosiło się jeszcze 33 innych zawodników. Frekwencja zatem dopisała, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich rundach w tym roku.

Aby jak najbardziej wyrównać szanse współzawodniczących kierowców, rywalizacja w MCA Cup odbywa się w oparciu o podział na 5 grup i w ich ramach dodatkowo jeszcze w poszczególnych klasach pojemnościowych. W zależności od daty produkcji auta oraz wprowadzonych modyfikacji można zostać przydzielonym kolejno do: Oldtimer Classic, Oldtimer Sport, Youngtimer Classic, Youngtimer Sport oraz Youngtimer T4WD.

Znaczenie ma także marka auta. W tym sezonie prowadzone są także dodatkowe klasyfikacje w ramach wydzielonych pucharów, do których nalezą: Puchar Toyoty, Muscle Car Challenge oraz Mercedes Challenge. Wszystkie startujące kobiety dodatkowo biorą udział w Pucharze Pań. W tej rundzie podium należało do Agaty Słomskiej, która wywalczyła I miejsce (Toyota MR2), Igi Dobczyńskiej – II miejsce (Honda CRX) i Luizy Stupak (Honda Civic).

Eliminacje odbyły się w sobotę 15 października. W przeddzień zawodów zaplanowano trening, który rozpoczął się o godzinie 16:00 i trwał, dopóki warunki i widoczność na torze na to pozwoliły. W sobotę dzień rozpoczął się od BK i odbiorów technicznych, po czym do godziny 10:15 trwały dwa przejazdy zapoznawcze. Trasa – zdecydowanie szybka i jak na Kielce przystało – śliska. Niska temperatura sprawiała, że rozgrzanie opon na niewiele się zdawało. Najwięcej trudności sprawiało opanowanie auta na części kartingowej oraz tuż przy wjeździe na nią, gdzie po szybkiej prostej ustawiony był długi lewy nawrót.

Była to ostatnia z eliminacji, a więc decydująca dla ostatecznego kształtu podium. Tym bardziej zawodnicy dawali z siebie wszystko.

Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:

Grupa I: Marcin Chwist / Porsche 944

Grupa II: Arkadiusz Kula / BMW M3 E30;

Grupa III: Artur Stańczuk i Kaja Łukasiewicz / Mercedes 124 500E

Grupa IV: Paweł Wójtowicz / Porsche 944 T

Grupa V: Sebastian Kwiecień /Subaru Impreza

WRC Challenge: Tomasz Różak / Mitsubishi Lancer Evo IX

Tym samym tegoroczny cykl Motointegrator Classicauto Cup został zakończony, lecz to jeszcze nie wszystko. Na uroczyste podsumowanie sezonu, dodatkowy trening oraz wspólną uroczystość zakończenia, organizatorzy zapraszają już 12 listopada. Impreza ponownie odbędzie się na Torze Kielce.

Już teraz ruszyły zapisy na trening i udział w uroczystości. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej www.classicautocup.pl. Zachęcamy także do śledzenia cyklu na oficjalnym profilu na Facebooku: Classicauto Cup.
Do Góry