Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Zacięta walka i podium dla ORLEN Team na trzecim etapie Rajdu Kataru

Załoga ORLEN Team po raz kolejny uplasowała się w czołówce etapu Rajdu Kataru. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk dojechali na metę trzeciego odcinka z trzecim czasem.

Zawodnicy ORLEN Team przystąpili do rywalizacji na najdłuższym, liczącym ponad 351 km odcinku Rajdu Kataru z drugiej pozycji. Przygońskiego i Gottschalka ścigał Yazeed Alrajhi w Toyocie Hilux, który po sobotnim etapie, tracił do nich jedynie kilkadziesiąt sekund. Niewielka różnica czasu zwiastowała wyrównaną walkę na dzisiejszym OS-ie. Załoga ORLEN Team przez długi czas utrzymywała lekką przewagę nad Saudyjczykiem, który ostatecznie okazał się jednak szybszy o ponad minutę. Zwyciężył ponownie Nasser Al-Attiyah.

Przez pierwsze 100 km jechaliśmy po wydmach, które były twarde po wcześniej padającym deszczu i łatwo dało się po nich przejechać. Później dominowały kamieniste drogi, na których trzeba bardzo uważać na tylne opony, ponieważ w takich warunkach się przegrzewają i szybko niszczą. Dziś jechaliśmy dobrym tempem, nie mieliśmy żadnych przygód nawigacyjnych. W drugiej części odcinka straciliśmy trochę pewności jazdy, ale ostatecznie jesteśmy zadowoleni. Walczyliśmy z Yazeedem, który nas dogonił. Jutro musimy atakować, żeby go doścignąć, a potem zobaczymy, co będzie się działo ostatniego dnia – mówi Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Na półmetku Qatar Cross Country Rally Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajmują trzecią pozycję, ze stratą niespełna minuty do Yazeeda Alrajhi’ego. Dzięki trzeciemu etapowemu zwycięstwu, na prowadzeniu umocnił się Nasser Al-Attiyah, który powiększył przewagę nad załogą ORLEN Team do 10:46 minuty.
Do Góry