Kategoria: Różne

Yoann Bonato przedstawił nowe barwy

Ubiegłoroczny mistrz Francji, Yoann Bonato, zaprezentował oklejenie swojego Citroëna C3 R5, którym w tym sezonie będzie chciał obronić swój tytuł. 24-latek rozpocznie sezon od pożegnalnego startu Citroënem DS3 R5, w którym spędził dwa ostatnie lata. Na drugą rundę mistrzostw Francji zespół CHL Sport Auto dostarczy mu najnowszą broń francuskiego producenta, którą Bonato testował przez kilka ostatnich miesięcy. Francuski czempionat rozpocznie się 16 marca i potrwa do 24 listopada. Zawodnicy zmierzą się z dziewięcioma asfaltowymi rajdami.

Yoann Bonato:

Cóż za przyjemność móc dzisiaj ogłosić tak dobrą wiadomość … i to jeszcze nie koniec! Po zdobyciu przez nas tytułu mistrzowskiego wszystko było powiązane z testami C3 R5 z Citroën Racing, z Monte Carlo i z moją zimą w Les 2 Alpes. Poza sezonem byłem zajęty i cieszę się, widząc Le Touquet i początek sezonu przed nami.

W tym sezonie rozpoczniemy atak na francuskie mistrzostwa z zamiarem powtórzenia zeszłorocznego sukcesu. To nigdy nie jest łatwe, ale tej zimy dużo pracowaliśmy i jesteśmy otoczeni najlepszymi ludźmi, którzy pomogą nam osiągnąć nasze cele.

[…] Nadejście C3 R5 będzie kluczowym momentem sezonu. Dużo pracowaliśmy z Citroën Racing nad jego rozwojem. W przyszłym tygodniu wypróbujemy z Benjaminem całą gamę opon Michelin. To niesamowite, że zobaczymy taki samochód w mistrzostwach Francji. To będzie korzystne dla sportu, mediów, kibiców i dla nas!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry