Kategoria: Puchar Tedex, RO, KJS

XI Rally Piaseczno: Terlikowski zgarnął wszystko

W miniony weekend (4-5 czerwca 2016) odbyła się trzecia runda Pucharu TEDEX WRC 2016. Na starcie XI Rally Piaseczno, stanowiącego również rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw AK Centrum stanęło 20 załóg, w tym aż 10 walczących w tegorocznej edycji Pucharu TEDEX. Zawodnicy w sobotę rywalizowali na „odcinkach specjalnych” zlokalizowanych na terenie Gminy Piaseczno oraz Gminy Lesznowola, natomiast w niedzielę mieli do pokonania widowiskową Super Próbę zlokalizowaną w centrum Piaseczna.

Tradycyjnie już podczas każdej edycji Rally Piaseczno została rozegrana Super Próba o PUCHAR PREZESA TEDEX, firmy która jest głównym sponsorem pucharu. Najlepszym czasem podczas tego miejskiego „odcinka specjalnego” popisał Kacper Terlikowski za kierownicą Citroena Saxo, który wywalczył zwycięstwo w rajdzie i w swojej klasie – Kacper okazał się również najlepszym spośród kierowców walczących w tegorocznej edycji Pucharu TEDEX WRC. Na drugim miejscu podium w generalce zameldował się Mikołaj Mielcarz w BMW 318 IS, zwyciężając w klasie 4 i zgarnął punkty za 2 miejsce w pucharze. Podium generalki uzupełnił Mateusz Wiśniewski w Lancii Y, który zwyciężył klasie 2 i ukończył zmagania w III Rundzie Pucharu TEDEX na 3 miejscu.

– Jak zawsze w przerwach pomiędzy kolejnymi przejazdami pod namiotem TEDEX WRC mieliśmy upominki dla najmłodszych kibiców rajdowych, jak i atrakcje dla tych starszych. W tym roku obok naszego namiotu zaparkowaliśmy najnowszy model Renault Megane IV, który udostępniła nam firma RENAULT WARSZAWA, największy w Warszawie dealer marki Renault. Nowy Megane IV budził spore zainteresowanie wśród odwiedzających nasz namiot kibiców, którzy podziwiali rywalizację załóg walczących na trasie SUPER PRÓBY – mówią organizatorzy.

Zapraszamy na profil na Facebook, gdzie znajdziecie pełną relację z imprezy, zdjęcia i filmy. Śledźcie z uwagą profil, ponieważ już niedułgo ukażą się na nim informacje na temat IV Rundy Pucharu TEDEX, która tym razem będzie gościła w Czerwińsku nad Wisłą. 🙂