Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rajd Makowski, RO, KJS, SJS MaxiOes

Xavier Panseri gościem specjalnym 1. Rajdu Makowskiego!

Coraz bliżej do pierwszej edycji KJS Rajdu Makowskiego. Impreza będąca jednocześnie drugą rundą cyklu SJS MaxiOes6, o puchar Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie, zostanie rozegrana już w sobotę, pierwszego sierpnia. Dwie asfaltowe próby drogowe, cztery pętle, nagrody specjalne i huczna ceremonia mety – a do tego wiele innych atrakcji. Już dziś możemy zdradzić, że pierwszym z gości specjalnych będzie Xavier Panseri!

Panseri jest oficjalnym zawodnikiem zespołu X-Raid. Francuz od kilku lat mieszka w Polsce, a sukcesy rajdowe odnosi na arenie międzynarodowej. Aktualnie ściga się w rajdach cross country, a jego największym tegorocznym sukcesem było trzecie miejsce w Rajdzie Dakar, u boku Krzysztofa Hołowczyca! Zawodnik w latach 2007, 2008 i 2009 razem z Bryanem Bouffierem dominowali na polskim podwórku, trzykrotnie zwyciężając w mistrzostwach Polski. W roku ubiegłym startowali m.in. fabrycznym Hyundaiem i20 WRC, a w rozpoczynającym sezon Rajdzie Monte Carlo otarli się o zwycięstwo, ulegając tylko mistrzowi świata, Sebastienowi Ogierowi.

To nie koniec atrakcji, jakie przyniesie ze sobą Rajd Makowski. Prócz zaproszonych gości nasi sponsorzy zadbają, aby zawodnicy zostali dobrze nagrodzeni – przygotowujemy dla Was sporo nagród, które będziemy losować wśród załóg na ceremonii mety.

Już wkrótce kolejne informacje – a tym czasem zapraszamy na podstronę zawodów, www.rajdy24.pl/makowski.
Do Góry