Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Puchar Tedex, RO, KJS

X. Rally Piaseczno wygrywa Michał Gąsior

W miniony weekend Gmina Piaseczno i Lesznowola gościły załogi startujące w X Rally Piaseczno 2015, stanowiącym czwartą rundę RSMAKC oraz czwartą rundę Pucharu TEDEX WRC. Na starcie organizowanej przez AK Centrum imprezy stanęło 45 załóg, w tym aż 14 zawodników rywalizujących w Pucharze TEDEX WRC.

W sobotę załogi miały do pokonania 5 „OS-ów” w dwóch pętlach. Zwięczeniem rajdowego weekendu była widowiskowa SUPER PRÓBA zorganizowana na zamkniętym parkingu pod Urzędem Miasta i Gminy, w centrum Piaseczna. Po bardzo zaciętej rywalizacji w klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga jadąca Mitshubishi Lancerem, składzie Michał Gąsior/Waldemar Gąsior. Drugie miejsce zajął Rafał Bańka (Subaru Legacy), a trzecie Bartosz Winiarek w Audi S2.

Tradycją dwuetapowych imprez organizowanych w Piasecznie jest Super Próba o Puchar Prezesa firmy TEDEX, która jest głównym sponsorem Pucharu TEDEX WRC oraz rajdów organizowanych przez AK Centrum. Podczas tegorocznej edycji Rally Piaseczno zwycięzca Super Próby o Puchar Prezesa firmy TEDEX został Jacek Górniak pilotowany przez Adama Wrotka w samochodzie FIAT 126p „Proto3”.
Do Góry