Kategoria: Mistrzostwa Polski Rallycross, Rallycross

Wywalczone tytuły na Autodromie Słomczyn

W miniony weekend na Autodromie Słomczyn odbyły się finałowe rundy zawodów Rallycross. Kibice mogli emocjonować się rywalizacją o tytuły w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski OPONEO i Mistrzostwach Okręgu Warszawskiego. Fani, którzy nie mogli przyjechać na tor, mogli oglądać przebieg wszystkich kwalifikacji i finałów na żywo na stronie Autodromu Słomczyn przez live stream.

Słomczyn dotychczas słynął z zawodów rallycrossowych. Powrót tej konkurencji na nowy autodrom kontynuuje tę piękną tradycję. Zupełnie nowa konfiguracja bardzo spodobała się zawodnikom. Okazji do nacieszenia się nowym obiektem było sporo, bo przez całą sobotę i niedzielę rozegrano dwie eliminacje.

W Mistrzostwach Polski podwójny sukces zaliczył Tomasz Kuchar startujący Subaru Imprezą. Swoją fantastyczną jazdą przypieczętował tytuł Mistrza Polski. Paweł Hankiewicz (Ak-Rzemieślnik) obronił pozycję Wicemistrza Polski, Mikołaj Otto robił co mógł, ale w klasyfikacji sezonu zabrakło kilku punktów do rywala. Drugie miejsce w Słomczynie wywalczył Marcin Gagacki.

Alan Wiśniewski to Mistrz Polski w SuperNationals. Kierowca biało-niebieskiego Saxo zaliczył jedno zwycięstwo i jedno drugie miejsce co dało mu pewne zwycięstwo w sezonie. O drugą pozycję walczyli kierowcy BMW, czyli Łukasz Zoll i Paweł Melon. Drugim kierowcą sezonu został Paweł Melon przed Łukaszem Zollem. Cała generalka została zajęta przez kierowców Ak-Rzemieślnik. Najlepszym kierowcą sezonu w Seicento Cup został Łukasz Grzybowski (Ak-Rzemieślnik) co potwierdził wygrywając obydwa dni w Słomczynie.

W Pucharze Polski OPONEO wspaniałą formę potwierdził Igor Sokulski (Ak-Rzemieślnik). W klasie 126p zaliczył komplet zwycięstw w Słomczynie i wygrał sezon. Drugim kierowcą sezonu został Cezary Dybich przed Krzysztofem Starkowiczem. Najlepsza trójka klasy Seicento w Pucharze Polski Oponeo to Mateusz Siłakowski, Piotr Budzyński i Adrian Meller. Klasa BMW E36 została zdominowana przez kierowców okręgu Bydgoskiego w składzie Dawid Struensee, Przemysław Wójcicki i Piotr Olszewski. Grzegorz Łazarewicz wygrał klasę SuperNational przed Wojciechem Maciejewskim i Dizlem.

Mimo trudnych warunków pogodowych organizatorzy, czyli: Automobilklub Rzemieślnik oraz Oponeo Motorsport przy współpracy z Automobilklubem Kujawsko-Pomorskim oraz LKT Wyczół Gościeradz  zorganizowali niezwykle udane, inauguracyjne zawody na nowym Autodromie Słomczyn.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry