Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Wymarzony debiut na szutrze. Miko Marczyk po Rajdzie Elektrenai 2018

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk nie mogli sobie lepiej wymarzyć debiutanckiego występu ŠKODĄ Fabia R5 na szutrowych odcinkach specjalnych krajowego czempionatu. Reprezentanci ŠKODA Polska Motorsport odnieśli swoje pierwsze wspólne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, wygrywając po dwie próby podczas piątkowej i sobotniej rywalizacji, a także osiągając siedem podiów oesowych.

Oprócz punktów za zwycięstwo w rajdzie Mikołaj i Szymon wywożą z gościnnej rundy na Litwie dodatkowe pięć oczek za najlepszy czas na ostatnim odcinku specjalnym. Dzięki tej zdobyczy załoga Marczyk / Gospodarczyk umocniła się na trzeciej pozycji w klasyfikacji sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Tegoroczny kalendarz krajowego czempionatu zamyka Rajd Polski, który odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Dodatkowych emocji całej imprezie dodaje fakt, iż na mazurskich trasach pojawią się najlepsi kierowcy z całej Europy – siódma runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski stanowi w tym roku również część cyklu FIA ERC. Na szutrowych odcinkach specjalnych nie zabraknie załogi ŠKODA Polska Motorsport – Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka.

„Pierwszy raz w karierze wygraliśmy razem z Szymonem rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Lepszego debiutu ŠKODĄ Fabia R5 na szutrze nie mogłem sobie wymarzyć. Cieszę się, ponieważ z kilometra na kilometr wykonywaliśmy postępy i zwiększaliśmy nasze tempo, co na koniec zaowocowało tak dobrym wynikiem. Jazda po szutrze sprawia mi dużą przyjemność i momentami potrafię się na nim odnaleźć lepiej niż na asfalcie. Teraz czas na analizę dotychczas zebranych doświadczeń, aby być jak najlepiej przygotowanym do zbliżającego się Rajdu Polski. Wiem, w których miejscach mogę pojechać szybciej, co jest ważne w kontekście dalszego rozwoju mojego tempa. Dziękuję całemu zespołowi i wszystkim kibicom, do zobaczenia na Mazurach.” – skomentował zadowolony Miko Marczyk

„Jestem szczęśliwy, spełniło się jedno z moich rajdowych marzeń. Był to nasz szutrowy debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, więc podchodziliśmy do tego spokojnie. W trakcie rajdu okazało się jednak, że jesteśmy w stanie walczyć z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Pierwszego dnia wygraliśmy dwa odcinki miejskie, co wzmocniło naszą pewność siebie. Bardzo dziękuję Mikołajowi i całemu zespołowi za ten weekend, dobrze jest być jego częścią. Podziękowania także dla kibiców, to zwycięstwo jest również dla Was!” – podsumował Szymon Gospodarczyk.

Klasyfikacja generalna Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po Rajdzie Elektrenai:

1. Brzeziński / Kozdroń (ŠKODA Fabia R5)  146 pkt
2. Grzyb / Hundla (ŠKODA Fabia R5)  118 pkt
3. Marczyk / Gospodarczyk (ŠKODA Fabia R5)  96 pkt
4. Kasperczyk / Syty (Ford Fiesta R5) 71 pkt
5. Poloński / Sitek (Ford Fiesta R5) 65 pkt
6. Słobodzian / Dachowski (Subaru Impreza STI) 63 pkt
7. Gabryś / Natkaniec (Ford Fiesta R5) 46 pkt
8. Byśkiniewicz / Wisławski (Hyundai i20 R5) 43 pkt
9. Kołtun / Pleskot (Ford Fiesta R5) 42 pkt
10. Chuchała / Rozwadowski (Subaru Impreza STI) 21 pkt

Fot. www.mikomarczyk.pl
Do Góry