Kategoria: Różne, WRC

Wylicytuj Focusa WRC Colina McRae

fot. silverstoneauctions.com

Ford Focus WRC, za którego kierownicą zasiadał sam Colin McRae, zostanie zlicytowany już 23 lutego podczas wyprzedaży samochodowej Race Retro w Wielkiej Brytanii. Aukcję organizuje firma Silverstone Auctions, oferująca możliwość zakupu klasycznych samochodów, nowoczesnych supersamochodów, wszystkich typów samochodów wyczynowych, współczesnych i historycznych motocykli oraz pamiątek motoryzacyjnych.

Wystawiony egzemplarz Focusa był używany w Rajdowych Mistrzostwach Świata w sezonie 1999. Po raz pierwszy Colin McRae rywalizował nim w Rajdzie Hiszpanii. Niestety nie ukończył wtedy zmagań. W kolejnej imprezie, jaką był Rajd Korsyki, zawodnik wywalczył Focusem czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Za jego kierownicą zasiadł jeszcze podczas dwóch kolejnych rund WRC: Rajdu Akropolu i Rajdu Chin. W Nowej Zelandii i Australii Focusa prowadził natomiast Thomas Rådström. W kolejnym roku w dwóch imprezach Fordem startował Petter Solberg. W sumie auto wzięło udział w 11 rundach WRC, prowadzone przez różnych kierowców. Następnie sprzedano je prywatnemu zespołowi.

Obecny właściciel jest w posiadaniu rajdówki od 2007 roku i wykorzystywał samochód podczas wielu imprez w Wielkiej Brytanii i całej Europie. Ostatnio Focus pojawił się na trasach rajdowych podczas Rallye National de la Lys we Francji w zeszłym roku – czytamy w ogłoszeniu.

Wartość Forda oszacowano na 120-140 tys. funtów.

Poproś kogokolwiek, aby wymienił kierowcę rajdowego, a imię, które najczęściej przychodzi na myśl to Colin McRae. Zawsze był faworytem wśród fanów rajdów. Jego niesamowite sukcesy sprawiły, że zyskał sławę. To zaszczyt zaprezentować tego Forda Focusa WRC, którym startował Colin. Będzie on dostępny podczas naszej wyprzedaży samochodowej Race Retro 23 lutego. Atmosfera na naszej aukcji będzie elektryzująca i nie trzeba dodawać, iż oczekujemy, że licytacja odbędzie się w stylu „flat out”, podobnie jak Colin za kierownicą.

Bardzo rzadko zdarza się, aby samochód rajdowy tego kalibru pojawił się na aukcji. Fakt, że był on prowadzony przez Colina McRae, Pettera Solberga i Thomasa Rådströma, czyni go niezwykle ważnym pojazdem w historii sportów motorowych

– mówił Adam Rutter z Silverstone Auctions, dla autoclassics.com.

Szczegóły znajdziesz tutaj.

fot. silverstoneauctions.com

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry