Kategoria: WRC

Wyjątkowy rajd dla zespołu Citroën Racing

Od 2002 roku, kiedy Rajd Niemiec dołączył do kalendarza mistrzostw świata FIA, stał się ważnym elementem historii zespołu Citroën Racing. Francuski zespół zwyciężył tu dwanaście razy – w tym 11 w WRC – dzięki talentom Philippe’a Bugalskiego, Sébastiena Loeba, Sébastiena Ogiera i Daniego Sordy. Już w przyszły weekend zespół Citroëna będzie chciał kontynuować tę piękną historię w czym pomogą mu Kris Meeke, Craig Breen i Andreas Mikkelsen.

Yves Matton, szef zespołu Citroën Racing:

Przygotowując się do tego rajdu zorganizowaliśmy jedną z najbardziej intensywnych sesji testowych w historii naszego zespołu. Przez pierwsze sześć dni nasi kierowcy testowali na trzech typach nawierzchni, jakie spotkają w czasie rajdu. Wszyscy byli zadowoleni z pracy, jaką wykonali. Sébastien Loeb i Daniel Elena wykonali dodatkową pracę. Ciężki deszcz, który padał rano nie był idealny, ale pomógł nam zebrać cenne informacje na temat jazdy w takich szczególnych warunkach. W suchych warunkach wrażenia Seba były zgodne z odczuciami Krisa, Craiga i Andreasa. Porównaliśmy różne opinie techniczne. Wszystko wydaje się być zgodne po Tour de Corse, gdzie pokazaliśmy, jak konkurencyjne C3 WRC jest na asfalcie. Jak to miało miejsce w tym sezonie, rywalizacja w rajdzie będzie bardzo napięta. Staramy się być wśród fronterów, ale trudno jest cokolwiek przewidzieć, zwłaszcza, że ​​pogoda może znacząco wpłynąć na to, jak rajd zostanie rozegrany.

Kris Meeke:

W Tour de Corse widzieliśmy potencjał C3 WRC na asfalcie. Niemcy to inne wyzwanie, ale mam takie same uczucie, jakie miałem podczas testów. Próbowałem samochodu na różnych powierzchniach i w różnych warunkach. Trudno jest podejść do tego rajdu, ponieważ istnieją trzy różne typy terenu i pogoda jest rzadko taka sama od początku do końca. Naprawdę lubię jeździć przez winnice: z największą prędkością na bardzo wąskich, krętych drogach, musisz skręcać bardzo dokładnie. Jeśli chcesz zająć dobre miejsce w tym rajdzie, musisz cisnąć od pierwszego do ostatniego kilometra.

Craig Breen:

Tylko dwa razy rywalizowałem w tym rajdzie i to będzie mój pierwszy raz za kierownicą auta WRC. Moje doświadczenie jest ograniczone, ale jestem naprawdę zmotywowany, bo dla mnie, asfalt jest ostatecznym wyzwaniem rajdowym. Po zadowalającym Tour de Corse i dobrym testowaniu przed Niemcami staram się utrzymać ten pozytywny sposób myślenia. Istnieje kilka specjalnych etapów, ale najbardziej oczekuję na przejazd przez winnice Mosel. Musisz interpretować zmiany w przyczepności i znaleźć właściwe tempo przez zakręty i nawroty. Niedzielna pętla będzie dla wszystkich nowością.

Andreas Mikkelsen:

Moim ulubionym rajdem jest wciąż Katalonia, ale naprawdę lubię trasę niemieckiego rajdu. Cieszę się, że rywalizuję za kierownicą C3 WRC i myślę, że poprawiliśmy właściwe ustawienia dla różnych typów terenu. Po raz pierwszy w karierze byłem w stanie przeprowadzić testy w Baumholder, co pomogło mi dowiedzieć się więcej na temat zarządzania oponą i hamowania. Podobnie jak wszyscy inni, jestem pewien, że pogoda znacznie wpłynie na rajd. Jeśli w piątek będzie sucho i będę się dobrze czuł w samochodzie, myślę, że mogę dążyć do miejsca na podium.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry