Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Wygrać wojnę, a nie jedną bitwę

Swoje podsumowanie startu w 12. Rajdzie Gdańsk Castrol Inter Cars przesłali Sebastian Chrzanowski i Adam Binięda.

Sebastian Chrzanowski:

Wygrać wojnę, a nie jedną bitwę. Taki cel postawiliśmy sobie podczas Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars. Cykl Szuter Cup to nie jeden rajd, to sześć bardzo trudnych i wymagających rajdów. Wtedy kiedy to konieczne potrafimy zaatakować i postawić wszystko na jedną kartę, lecz podczas tej imprezy celem było dojechanie do mety. Trasa była miejscami wręcz nie przejezdna, droga została bardzo zniszczona przez co do mety dojechało nie wiele załóg z Szuter Cup. Chęć podjęcia walki o konkretne miejsce mogła skończyć się wypadkiem lub urwaniem czegoś w samochodzie. My utrzymaliśmy się na bardzo dobrym, drugim miejscu i spokojnym tempem dowieźliśmy je do mety. Partie w otwartym terenie sprawiały wiele przyjemności, bo było szybko i twardo. Lecz na leśnych partiach na drodze czekało wiele pułapek. Cieszymy się z mety i ze zdobytego na nowych trasach doświadczenia. Umocniliśmy się na pozycji liderów i na Rajdzie Warmińskie Szutry liczymy że nie trzeba będzie kalkulować tylko cieszyć się jazdą i walczyć.

Adam Binięda:

Był to miejscami przypominający rajd terenowy a nie rajd płaski. Rajd zapowiadał się niezwykle ciekawie, mocna konkurencja, długie oesy, nowe trasy…. Niestety, dużą rolę na wynik i przebieg rajdu odegrała tu nawierzchnia, która po piątkowych opadach deszczu i gradu okazała się za miękka. Kaszubskie szutry zamieniły się w drogę pełną kolein, dziur, kamieni i wystających korzeni. Po pierwszych odcinkach postanowiliśmy mądrze przejechać pozostałą część rajdu, pilnując drugiego miejsca i dojeżdżając autem w jednym kawałku. Mamy po rajdzie trochę mieszane uczucia, bo z jednej strony cieszymy się z mety i zajętego miejsca ale z drugiej strony nie mieliśmy takiej przyjemności z podróżowania po oesach. Teraz przenosimy się na zawody bliżej domu, bo na nasze warmińskie drogi. Już za 3 tygodnie Warmińskie Szutry!

Załogę wspiera: Powiat Bartoszycki, Schwarte Milfor, KRB Meble, IT Prosper, Olpol, W&M Myki, Pensjonat Wulpink, Centrum Edukacyjne Maximus, Telepizza Milano, Automobilklub Warmiński.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry