Kategoria: RSMP

Wróblewski wraca po przerwie

Kacper Wróblewski i Łukasz Sitek wracają na odcinki specjalne w finałowej rundzie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 1. Rajdzie Śląska. W najliczniej obsadzonej klasie 4 pojadą ponownie Peugeotem 208 R2, którym wygrali klasę w jedynej szutrowej rundzie mistrzostw Polski – Rajdzie Gdańsk Baltic Cup. Będzie to drugi wspólny start zawodników w tym roku.

Kacper Wróblewski:

Po 5-miesięcznej przerwie wracamy do ścigania w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – Rajdzie Śląska. Można powiedzieć, że to nasza domowa impreza aczkolwiek nie oznacza to, że czuję się tu dużo bardziej pewny. Niestety przez ostatnie miesiące nie siedziałem w rajdówce, a tym bardziej nie jeździłem nigdy wcześniej Peugeotem po asfalcie. Na szczęście mieliśmy dzisiaj krótkie, 27-kilometrowe testy, które z pewnością pozwolą nam od początku przyśpieszyć. Oczywiście jestem strasznie podekscytowany tym startem. Pojedziemy jednak ostrożnie. Nie walczymy o punkty na koniec sezonu bo startowaliśmy tylko raz w tym roku, a konkurencja pojawiała się regularnie na odcinkach specjalnych. Jest bardziej wjeżdżona. Nie oznacza to, że nie będziemy przyśpieszać, ale też nie za wszelką cenę. Dalej moim celem jest zbierania doświadczenia za kierownicą R2.

Łukasz Sitek:

Mając w pamięci Rajd Gdański z niecierpliwością czekam na Rajd Śląska! Co prawda to zupełnie inny rajd. Wierzę jednak, że z Kacprem stworzymy znów zgrany, pozytywny duet, który będzie cieszył oczy kibiców na trasie ale i nam samym dostarczy masę frajdy! Kluczowe dla nas będą przejechane czysto i płynnie kilometry. Wynik będzie na mecie. Trzymajcie kciuki #17 !

1. Rajd Śląska to nowość w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Składa się z dwóch etapów, przy czym już w piątek o godzinie 19:00 rozpocznie się odcinkiem specjalnym przy nowo otwartym Stadionie Śląskim w Chorzowie. W sobotę 14 października zaplanowano 6 odcinków specjalnych, w tym ostatni, z pewnością bardzo widowiskowy po ulicach Mikołowa. Niedziela to kolejne 6 odcinków o łącznej długości 77.72 kilometrów oesowych. Ceremonia mety rajdu będzie miała miejsca na rynku w Żorach.

Start w tym rajdzie Wróbel Rally Team zawdzięcza partnerom: eSky Polska, WP.pl, Finish-A, Coldgroup, Infimed, Fajno Chatka z Wisły, Rallytechnology, KompleksowaReklama.pl, Apartament uNIKATowy oraz Radio RMF FM.

 

Zobacz również:

komentarzy








Do Góry