Kategoria: RSMP

Wróblewski i Spentany wygrywają Plebiscyt NA 110% Rajdu Dolnośląskiego!

fot. Kaja Wróblewska

Blisko 900 głosów (zabrakło tylko jednego!) oddaliście w Plebiscycie NA 110% Rajdu Dolnośląskiego, a to znaczy, że pobiliśmy rekord! Bardzo nas cieszy, że z rajdu na rajd coraz więcej osób decyduje się na oddanie głosu na wybraną przez siebie załogę. Ale koniec już o liczbach: z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcami plebiscytu zostali… Kacper Wróblewski i Jacek Spentany!

Załoga rywalizująca Renault Clio R3T na trasach jubileuszowej, 50. edycji Rajdu Dolnośląskiego, wywalczyła doskonałe, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, pierwsze w klasie 3 i drugie w 2WD. Co więcej… był to debiut w tym samochodzie, debiut tego duetu (Kacper i Jacek) i dopiero drugi start kierowcy w RSMP! – Podsumowując, to był to dla nas cudowny rajd, zakończony bardzo dobrym życiowym wynikiem! A to był dopiero mój drugi start w RSMP – mówił po zawodach Wróblewski, którego pełną wypowiedź znajdziecie tutaj.

Wróblewski i Spentany otrzymali dokładnie 298 głosów. Drugie miejsce z niewiele mniejszą ilością głosów zajęli Krysiak i Gacek (221), trzecie Chmielewski i Majewski, czyli zwycięzcy głosowania z Rajdu Nadwiślańskiego (132). Kolejne punktowane miejsca (przypominamy, że załogi walczą o statuetki załogi roku Plebiscytu NA 110%) zajmowali Nivette i Heller, Halicki i Tkacz, Grzyb i Hundla, Brzeziński i Gerber. Ósme miejsce zajęli Rusin i Ferdek, dziewiąte Gabryś i Natkaniec, a dziesiątkę zamknęli ex aequo Poloński z Doboszem oraz Bugajski z Drożdżem. Dokładne wyniki znajdziesz tutaj.

Finałowe głosowanie już podczas ostatniej rundy Castrol Inter Cars RSMP, Rajdu Arłamów. Aktualna punktacja sezonowa pozwala aż pięciu załogom na zwycięstwo: Nivette/Heller, Kalicki/Walczak, Brzeziński/Boba, Chmielewski/-, Rusin/Ferdek.

Plebiscyt organizowany jest przez serwis Rajdy24.pl wraz z partnerami: Dunlop, Blachdom Plus oraz AVIA Silesia Oil. Przygotowaniem statuetek zajmie się firma Bo-Glass z Bochni.

Klasyfikacja sezonowa:
1. Nivette / Heller 63
2. Kalicki / Walczak 50
3. Brzeziński / Boba 44
4. Chmielewski / – 42
5. Rusin / Ferdek 40
6 Krysiak / Gacek 30
7. Kempa / Grudziński 25
-. Wróblewski / Spentany 25
9. Jurecki / Trela 23
10. Bugajski / Drożdż 23
11. Poloński / Dobosz 22
12. Halicki / Tkacz 20
13. Kurp / Grzywaczewski 18
14. Grzyb / Hundla 16
-. Habaj / – 16
16. Luty / Gurdziołek 12
-. Temple / – 12
18. Lamot / Olejniczak 10
-. Gabryś / Natkaniec 10
20. Vorobjovs / Malnieks 8
-. Pluta / Zdrojewski 8
22. Chuchała / Dymurski 4
-. Słobodzian / Wróbel 4
24. Ryznar / Wojtiuk 2
25. Maj / Jasiński 1
-. Sąsiadek / Jastrzębski 1

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry