Kategoria: WRC

WRC bez Rajdu Safari w 2019 roku

Rajd Safari nie powróci do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata w 2019 roku – podaje redaktor serwisu motorsport-news. Informację przekazał prezydent FIA, Jean Todt, który wizytował afrykański rajd w zeszłym miesiącu. Todt potwierdził także, że jeśli w przyszłości Rajd Safari stanie się rundą WRC, nie będzie mógł wyglądać już tak samo, jak wyglądał np. trzydzieści lat temu.

Jean Todt:

Wspieram powrót Rajdu Safari. To prawda, że byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby w nadchodzących latach Afryka miała swoją rundę WRC. FIA jest globalne, WRC jest globalne i Afryka nie powinna być ominięta.

Rajd musi przejść przez pewien proces jeśli ma być w mistrzostwach. Rajd Safari nie był głównym powodem mojej wizyty w Afryce. Spotkałem się z prezydentem Kenii oraz z przedstawicielami federacji motorsportu – zobaczyłem wielki entuzjazm. Powiedziałem im jednak, że najpierw muszą być kandydatem, aby móc udowodnić, że mogą uzasadnić swoją obecność w WRC. To się nie stanie w 2019 roku.

Jeśli przeprowadzimy rundę WRC w Afryce, zostaną wprowadzone wszystkie środki bezpieczeństwa. Wiemy, że co było możliwe trzydzieści lat temu, nie jest możliwe teraz. Czasy się zmieniają, czasami na lepsze, a czasami na gorsze dla entuzjastów, ale tak już jest.

Rajdowi entuzjaści mogą być szczególnie niezadowoleni ze zmian, jakie może przynieść nowy regulamin WRC, który wejdzie w życie w 2020 roku. Nowe przepisy mogą się opierać na wprowadzeniu technologii hybrydowej.

Musimy pamiętać, że świat robi postępy. Stosowanie systemu akumulatorów, które pozwoliłyby na pokonanie rajdu o długości 200 kilometrów, nie ma sensu. Może wodór otworzy przed nami kolejne możliwości. Dla mnie sporty motorowe to nie tylko widowisko, ale także laboratorium

– powiedział Jean Todt.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry