Kategoria: RO, KJS, RSMP, Wywiady

Wraca Zbigniew Gabryś! Oświęcimski w R2, a później…

Po ośmiu latach przerwy na odcinki specjalne wraca Zbigniew Gabryś, znany przede wszystkim z szybkiej jazdy N-grupowymi samochodami. Zwycięzca m.in. Rajdu Wawelskiego 2005 czy Rajdu Lotos Baltic Cup 2007 pojedzie w swoim domowym Rajdzie Oświęcimskim. To jednak nie koniec planów na ten sezon, o czym zdradził nam sam kierowca.

Doszły nas słuchy, że po kilku latach przerwy wraca Pan do rajdów. Chodzi o Rajd Oświęcimski.
Zbigniew Gabryś: Zgadza się, prawie po ośmiu latach, bo ostatni start był w 2007 roku, na Rajdzie Barbórka Warszawska. Wtedy też zakończyłem starty. Rajd Oświęcimski oczywiście potwierdzam, będzie to Peugeot 208 R2.

fot. Jakub Borowy

fot. Jakub Borowy

Kto usiądzie na „gorącym fotelu”?
– Artur Natkaniec, pilot, z którym startowałem w ostatnim sezonie, czyli 2007.

Skąd pomysł na ten samochód, ten rajd?
– Rajd Oświęcimski jest najbliższy mojego domu – jeden z odcinków specjalnych praktycznie odbywa się pod moim domem. Są to Jawiszowice, czyli moja rodzinna miejscowość. Dlatego Rajd Oświęcimski. Zawsze marzyłem o tym, żeby jakiś rajd czy jeden z odcinków odbył się w miejscowości, gdzie mieszkam praktycznie od urodzenia. Stąd decyzja o starcie w tych zawodach.

A jeśli chodzi o R2?
– R2 to może jakiś przypadek. Dwa tygodnie temu byłem na małych testach samochodu R2 i spodobał mi się. Myślę, że na początek, na takie rozjeżdżenie się, jest to dobry samochód.

Czyli rozumiem, że Oświęcimski nie będzie jedynym startem.
– Zgadza się. W planie mam jeszcze Rajd Wisły. Tam chciałbym już wystartować samochodem R5, tylko nie mam jeszcze wszystkiego dokładnie ustalonego, dlatego trudno mi mówić o szczegółach w tej chwili.

Rajd Oświęcimski stanowi czwartą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Rozegrany zostanie w dniach 21-22. sierpnia. Więcej informacji o zawodach znajdziecie w naszym dziale RSMŚl.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry