Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

World RX – Loeb dołącza do zespołu Peugeot Hansen!

Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata, kierowca wyścigowy, a także uczestnik Rajdu Dakar Sébastien Loeb zmierzy się z kolejnym wyzwaniem w swojej karierze. Francuz dołączy do zespołu Team Peugeot Hansen, by rywalizować w pełnym sezonie FIA World Rallycross Championship, zaczynając od Portugalii, 15. kwietnia.

Prócz Loeba w zespole kierowcą będzie również Timmy Hansen, a obaj korzystać będą z 550-konnych 208 WRX Supercar. – Jestem bardzo podekscytowany możliwością uczestniczenia w pełnym cyklu mistrzostw po raz pierwszy. Przez lata miałem szczęście uczestniczyć w kilku naprawdę świetnych imprezach, ale rallycross – z czystą mocą i konkurencyjnością 208 WRX, a do tego intensywny charakter zawodów – będzie czymś wyjątkowym. Samochód i strategia na tego typu wyścigi jest dla mnie kompletnie nowa, więc mam dużo do nauki, ale mam nadzieję, że będę konkurencyjny całkiem szybko – skomentował Loeb.

Wicemistrz Świata, Timmy Hansen przyznaje, że jego nowy kolega w zespole dotychczas był idolem. – Szukałem Loeba przez całe moje życie – raz nawet spotkałem go, aby zdobyć autograf. Dlatego praca z nim teraz jest jak spełnienie marzeń. Nadal mam dużo do nauki, więc jego rady mogą być niesamowite. Ale wiem też, że on również może nauczyć się wiele o rallycrossie ode mnie. Tak wyobrażam sobie wspólny rozwój zespołu – osiągając nowe limity i pomagając sobie wzajemnie.
Do Góry