Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

World Rallycross Championship startuje w ten weekend!

W najbliższy weekend wszyscy fani Mistrzostw Świata Rallycross (WRX) skierują swój wzrok na tor w Barcelonie. Co czeka nas w pierwszej rundzie sezonu 2017? O tym przeczytacie poniżej.

Rallycross jest jedną z najprężniej rozwijających się dyscyplin motorsportu. Zawody rozgrywane są na torze o nawierzchni asfaltowo – szutrowej, w Barcelonie na Circiut de Barcelona – Catalunya mamy odpowiednio 60,4% asfaltu i 39,6% szutru. Łączna długość toru wynosi ponad jeden kilometr (1,133 km). Rekord okrążenia należy do Johana Kristofferssona, który w 2015 roku jadąc Volkswagenem Polo ustanowił czas 00:45,212.

W pierwszej rundzie sezonu wystartuje łącznie pięćdziesiąt samochodów Supercars, które możemy podzielić na Euro RX – trzydzieści dwa, World RX Supercars – osiemnaście.

Ekipy fabryczne w królewskiej klasie reprezentować będą:

Audi EKS:

Zespół reprezentowany przez mistrza świata  Mattiasa Ekströma, a także  Toomasa „Topi” Heikkinena w 2016 roku odniósł sukces również w klasyfikacji producentów. Nowy sezon stawia przed obrońcami tytułu wiele wyzwań. Pozostałe drużny pracowały wytrwale nad swoimi konstrukcjami. Szczególnie Volkswagen wzmocniony przez Pettera Solberga stawiany jest w roli faworyta do mistrzowskiej korony.  

PSRX Volkswagen Sweden:

Może być czarnym koniem 2017 roku. Trzecie miejsce na koniec ubiegłego sezonu wśród producentów, transfer doświadczonego „Mr Hollywood”, czyli Pettera Solberga, który do ostatnich rund liczył się w walce o najwyższe trofea w połączeniu z Johanem Kristofferssonem, wicemistrzem klasyfikacji generalnej kierowców 2016 daje nam przepis na mocną ekipę.

Team Peugeot Hansen:

Drugi najlepszy zespół poprzedniego sezonu. Loeb i Hansen nie zdobywali ogromnych ilości punktów w każdej z rund, dlatego ich pozycja w generalce nie jest imponująca, odpowiednio piąte i szóste miejsce, jednak rok 2016 obfitował w doświadczenia, które mogą zaowocować już w Barcelonie.

Hoonigan Racing Division (Ford):

Andreas Bakkerud i Ken Block. W tym składzie, to zdecydowanie Norweg pokazywał swoją wyższość nad kolegą ze Stanów Zjednoczonych. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pokazuje, że drużyna wspierana przez Forda może być groźna, a Ford Focus RS RX należy do konstrukcji niemal pancernych.

Rywalizacja rozpoczyna się 1 kwietnia:

  • Godzina 9:00 – treningi
  • Godzina 12:00 – wyścig Q1 dla Touring Car, Euro Supercar i World RX
  • Godzina 14:40 – wyścig Q2 dla Touring Car, Euro Supercar i World RX

2 kwietnia ostatnia część zmagań na Circiut de Barcelona – Catalunya:

  • Godzina 8:30 –  treningi
  • Godzina 10:00 – wyścig Q3 Euro Supercar i World RX
  • Godzina 11:10 –  wyścig Q4 Touring Car, Euro Supercar i World RX
  • Godzina 13:45 – ½ finały Touring Car, Euro Supercar + Finał Touring Car
  • Godzina 14:00 – TRANSMISJA NA ŻYWO
  • Godzina 15:00 ½ finały World RX + Finał Euro Supercar + Finał World RX

 
Do Góry