Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Wolf Motorsport gotowy do 4. rundy Tarmac Masters

Czwarta runda Tarmac Masters 2018 rozgrywana na terenie Gmina Nowa Ruda, to jedna z najbardziej lubianych i licznych edycji tego sezonu. Dwa nowe odcinki, w tym jeden o tajemniczej nazwie KOSMOS, zapowiadają “wszech-świetną” rywalizację. Poniżej przeczytacie o tym, jak do tych zawodów przygotował się zespół Wolf Motorsport.

Do udziału w rajdzie zgłosiło się 129 załóg, w tym trzy Renault Clio z teamu Wolf Motorsport. 26 sierpnia w Słupcu i okolicach na kierowców będzie czekać aż sześć odcinków specjalnych o łącznej długości do 35 km (nowe odcinki to Kosmos i Jugów). Podczas 4. rundy Tarmac Masters zostaną zorganizowane zawody w ramach Rajdu Okręgowego dla zawodników z licencjami (w RO1 pojedzie załoga Kamil Winnicki/Tomasz Siwak) oraz Super KJS (w SK4 pojadą teamy: Jakub Gieruszczak/Mateusz Radecki oraz Paweł Cichoń/Tomasz Gawroński).

Jeden z kierowców zapytany o przygotowanie do zawodów zwrócił uwagę na modyfikacje w samochodzie – “Do tej pory istniało w naszym samochodzie serwo hamulcowe, które odpowiedzialne jest za wspieranie kierowcy w hamowaniu pojazdu. […] To dzięki temu kobiety w pięknych szpilkach nie muszą się siłować stopą, aby zatrzymać pojazd. 😉 Zauważyłem, że żeby wygrywać rajdy trzeba mniej hamować, dlatego postanowiłem moim stopom tę czynność utrudnić. W trakcie urlopu ćwiczyłem łydki na rowerze, a chłopaki z warsztatu “Osobowe i Rajdowe” przerabiali układ hamulcowy. Liczę na pozytywne skutki podczas następnej rundy Tarmac Masters!”. – opowiadał Kamil Winnicki. Z Winnickim w tym rajdzie pojedzie gościnnie pilot Tomasz Siwak.

Niewidziany na ostatnich zawodach Jakub Gieruszczak tak opisuje udział w 4.rundzie Tarmac Masters – “Po małej przerwie wracamy na odcinki. Tym razem w nieco innym składzie, będziemy szukać prędkości z nowym pilotem, Mateuszem Radeckim. Oesy wydają się być szybkie, trzeba będzie cisnąć od samego początku. Jedziemy po swoje z dobrym nastawieniem, bez oglądania się za siebie.”
”Celem na ten rajd jest zgrać się razem z Kubą. Będzie to nasz pierwszy wspólny przejazd. Odcinki specjalne przygotowane przez organizatora są momentami szybkie i podchwytliwe” – dodaje Mateusz Radecki.

Poza Kamilem Winnickim i Jakubem Gieruszczakiem za kierownicą zobaczymy także Pawła Cichonia. Po ostatnim rajdzie wyregulował wybierak skrzyni biegów w Renault Clio, który sprawiał wówczas problemy. Zapytany o oczekiwania odpowiada – “Nadal nie jestem rozjeżdżony w aucie, więc ciężko celować w konkretne pozycje na mecie. Naszym celem jest ukończyć rajd, a pierwsza dziesiątka byłaby dla nas przyzwoitą lokatą. Ta runda ma być nierówna, techniczna i kręta, więc liczę, że nasze Clio pokaże co potrafi. Wszystkie odcinki będą pokonywane przez nas po raz pierwszy, więc nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć nic o ich trudności. Na pewno z pilotem Tomaszem Gawrońskim postaramy się dobrze bawić, a jak nic nie zepsujemy, to wynik sam będzie na mecie.”
[Zobacz zapowiedź organizatora Rajdu] https://www.youtube.com/watch?v=FQQo4JuCXPo

Warto dodać, że dla całej rajdowej i nierajdowej społeczności Wolf Motorsport jak zawsze utworzył w aplikacji WhatsApp grupę, w której każdy będzie mógł relacjonować 4. rundę Tarmac Masters. Jest to być narzędzie dla wszystkich Kibiców, ale też załóg, serwisantów i organizatora. Każdy ma możliwość relacjonować rajd, wrzucać na grupę zdjęcia i filmy video. Można też zadawać innym kibicom pytania i odpowiadać na nie na bieżąco w czasie trwania oesów. Celem grupy na WhatsApp jest stworzenie relacji na żywo dla tych którzy są na rajdzie i dla tych, którzy na niego nie dotarli.
Usługa jest bezpłatna, ale warunkiem korzystania z niej jest zainstalowanie aplikacji na swoim telefonie i posiadanie aktywnego pakietu internetowego. Dołączyć do grupy można również poprzez link: https://chat.whatsapp.com/invite/81ZbEjMUzod1boJpDVokXV
Do Góry