Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Włoskie zadanie Łukasza Pieniążka

Po udanym występie w Portugalii na Łukasza Pieniążka i Przemysława Mazura czeka kolejne bardzo trudne wyzwanie. W drugi weekend czerwca polska załoga weźmie udział w Rajdzie Sardynii.

Będzie to dla nich trzeci start za kierownicą Peugeota 208 T16 R5. Nastroje w zespole, po wywalczeniu 5. miejsca w WRC 2 podczas Rajdu Portugalii, są znakomite, lecz nadal głównym celem jest nauka. Zawodnicy nie ukrywają jednak, że będą chcieli powalczyć o jak najlepszy wynik na Sardynii. Zarówno dla Łukasza, jak i Przemka będzie to debiut w zawodach. Ważne będzie więc przygotowanie dokładnego opisu oraz przejechanie kompletu kilometrów. Podobnie jak w poprzednich rundach Rajdowych Mistrzostw Świata za przygotowanie samochodu odpowiedzialna będzie firma Tagai Racing Technology.

Start siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata zaplanowano na czwartek 8 czerwca, natomiast zakończenie na niedzielę 11 czerwca. Na Sardynii kierowcy zmierzą się z ekstremalnymi, szutrowymi trasami pełnymi licznych pułapek. Tamtejsze trasy są szybkie i bardzo wąskie, przez co nie ma tu miejsca na błędy. Z drugiej strony krajobrazy Sardynii są jednymi z najpiękniejszych w całym cyklu WRC. W tym roku organizatorzy przygotowali dziewiętnaście odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 312 kilometrów. Występ w 14 edycji imprezy zapowiedziało 55 załóg, osiem z nich rywalizować będzie w kategorii WRC 2. Wśród nich są także reprezentanci TRT Peugeot World Rally Team Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur.

Relacje z Rajdu Portugalii będzie można śledzić za pośrednictwem WRC Plus oraz Red Bull TV. Komentarze i wyniki załogi dostępne będą na profilach Łukasza Pieniążka na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie.

Łukasz Pieniążek:

Każdy przejechany kilometr pozwala mi lepiej poznać Peugeota 208 T16 R5. W poprzedniej rundzie najważniejszy był dla mnie fakt, że przejechaliśmy komplet odcinków specjalnych. Na Sardynii cel jest podobny – skupiamy się na zbieraniu doświadczeń. Nie ukrywam jednak, że będę walczył także o jak najlepszy wynik. Konkurencja jest mocna, ale spróbujemy utrzymywać równe i konsekwentne tempo. To będzie dla nas debiut we Włoszech, dlatego jestem bardzo ciekawy, jak będą prezentowały się tamtejsze odcinki specjalne. Pewne jest, że musimy przygotować się na wysokie temperatury, już podczas testów było naprawdę gorąco.
Do Góry