Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: Puchar Tedex, RO, KJS

Winter Rally na mecie

W niedzielę, ósmego lutego odbyła się pierwsza, inauguracyjna runda Pucharu TEDEX WRC – Winter Rally 2015. Na starcie rajdu organizowanego przez Auto Koło Centrum stanęło 47 załóg, w tym aż 30 załóg, zgłosiły się do rywalizacji w tegorocznej edycji Pucharu TEDEX WRC.

Winter Rally tym razem był znów rajdem zimowym: nie zabrakło śniegu i lodu na „odcinkach specjalnych” przygotowanych przez członków AK Centrum. Pierwsza załoga startująca w rajdzie i pierwszy z zawodników walczących w Pucharze TEDEX WRC w składzie Rafał Bańka/ Emil Uszyński (Subaru Legacy) podjechała na PKC punktualnie o 09:00 i ruszyła do rywalizacji. Niestety Rafał zakończył swój udział w rajdzie już na drugim odcinku, uszkadzając przednie zawieszenie Subaru. Załogi miały do pokonania pięć prób sportowych, które pokonywali w dwóch pętlach. Warunki były trudne, jak na rajd zimowy przystało, dlatego też wszystkie załogi pomimo błędów walczyły o cenne sekundy na pokrytej śniegiem i lodem trasie rajdu.

Najszybszą załogą a jednocześnie zwycięzcami I rundy RSMAKC zostali Maciej Papis pilotowany przez Pawła Matoska (Peugeot 206). Drugie miejsce na podium zajął duet Marek Drzazga/Marcin Piotrowski (Subaru Impreza), a na trzecim miejscu w ukończył rajd Bartosz Winiarek pilotowany przez Roberta Wójcika (Audi S2 Quatrro), który tym samym zwyciężył w klasyfikacji zawodników Pucharu TEDEX WRC. Drugie miejsce w klasyfikacji Pucharowiczów zajęła załoga Mitshubisi Lancer w skałdzie Konrad Jęczeń/Jacek Przeździak, a podium Pucharu uzupełnił jadący Hondą Civic Sebastian Dziadzosz pilotowany przez Marcina Dziadosza.