Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
next arrow
Slider

Kategoria: Puchar Tedex, RO, KJS

Winter Rally na mecie

W niedzielę, ósmego lutego odbyła się pierwsza, inauguracyjna runda Pucharu TEDEX WRC – Winter Rally 2015. Na starcie rajdu organizowanego przez Auto Koło Centrum stanęło 47 załóg, w tym aż 30 załóg, zgłosiły się do rywalizacji w tegorocznej edycji Pucharu TEDEX WRC.

Winter Rally tym razem był znów rajdem zimowym: nie zabrakło śniegu i lodu na „odcinkach specjalnych” przygotowanych przez członków AK Centrum. Pierwsza załoga startująca w rajdzie i pierwszy z zawodników walczących w Pucharze TEDEX WRC w składzie Rafał Bańka/ Emil Uszyński (Subaru Legacy) podjechała na PKC punktualnie o 09:00 i ruszyła do rywalizacji. Niestety Rafał zakończył swój udział w rajdzie już na drugim odcinku, uszkadzając przednie zawieszenie Subaru. Załogi miały do pokonania pięć prób sportowych, które pokonywali w dwóch pętlach. Warunki były trudne, jak na rajd zimowy przystało, dlatego też wszystkie załogi pomimo błędów walczyły o cenne sekundy na pokrytej śniegiem i lodem trasie rajdu.

Najszybszą załogą a jednocześnie zwycięzcami I rundy RSMAKC zostali Maciej Papis pilotowany przez Pawła Matoska (Peugeot 206). Drugie miejsce na podium zajął duet Marek Drzazga/Marcin Piotrowski (Subaru Impreza), a na trzecim miejscu w ukończył rajd Bartosz Winiarek pilotowany przez Roberta Wójcika (Audi S2 Quatrro), który tym samym zwyciężył w klasyfikacji zawodników Pucharu TEDEX WRC. Drugie miejsce w klasyfikacji Pucharowiczów zajęła załoga Mitshubisi Lancer w skałdzie Konrad Jęczeń/Jacek Przeździak, a podium Pucharu uzupełnił jadący Hondą Civic Sebastian Dziadzosz pilotowany przez Marcina Dziadosza.