Kategoria: WRC

Wilson komentuje odejście Tänaka

Dzisiaj zespół Toyoty ogłosił, że od przyszłego roku Ott Tänak będzie jednym z trzech kierowców zespołu Tommiego Mäkinena. Jego kontrakt przewiduje starty w dwóch następnych sezonach. Sprawę skomentował Malcolm Wilson, z którym Estończyk współpracuje od 2009 roku.

Malcolm Wilson, szef M-Sportu:

Z ciężkim sercem zespół żegna Otta i Martina, którzy w tym roku byli ważną częścią naszego sukcesu. Prawdopodobnie nie było innego kierowcy, w którego tak wierzyłem, któremu dałem tyle szans. Od razu poznałem jego potencjał. Zawsze był szybki.

Od chwili, kiedy pierwszy raz zwróciłem na niego moją uwagę, nie było wątpliwości, że szybko osiągnie sukces, a w ostatnich latach osiągnął pełny pakiet – wygrywa rajdy i jest kandydatem do zdobycia mistrzostwa świata.

Nie jest łatwo powiedzieć do widzenia, ale to czas dla Otta, aby poznał nowe obszary i życzymy jemu oraz Martinowi wszystkiego najlepszego na przyszłość. Do tego czasu pozostają dwa ważne rajdy i wiem, że Ott oraz Martin dadzą z siebie wszystko do końca ich czasu z rodziną M-Sportu.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry