„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Wiesław Ingram i Krzysztof Janik przed zmaganiami na słowackich oesach

Czwartą rundę słowackiego czempionatu stanowi, rozgrywany po raz dziesiąty, Rally Lubeník. Na starcie zobaczymy polską załogę, w składzie Wiesław Ingram i Krzysztof Janik, zasiadającą za sterami Subaru Imprezy. Jakie są odczucia zawodników przed początkiem rywalizacji?

Wiesław Ingram:

Cieszy nas fakt, że możemy ponownie wystartować w rundzie Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Mamy nadzieję, że od tego rajdu nasze problemy techniczne odejdą w niepamięć. W tym miejscu chciałem serdecznie podziękować Łukaszowi Cieszko i firmie 4TURBO za ogarnięcie tematu elektroniki w naszym Subaru. Mamy również nadzieję, że nasze tempo będzie z kilometra na kilometr coraz szybsze. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i partnerom za wsparcie, bez którego nasze starty nie doszły by do skutku!

Krzysztof Janik:

W Rajdzie Lubeník startuję już po raz trzeci. Rajd ten, podobnie jak większość rund mistrzostw Słowacji, zorganizowany jest bardzo kompaktowo. Jako ciekawostkę należy podkreślić, że meta zawodów przewidziana jest już w sobotę na godzinę 14:30. Tradycyjnie wszystko odbywa się tu bezproblemowo i bez zbędnych „dodatków”. Na piątek organizator przewidział nocną rywalizację. Postaramy się popracować zatem nad tempem jazdy po zmroku, by było ono lepsze w porównaniu do czerwcowego Rajdu Hustopece. Serdecznie zapraszamy wszystkich polskich kibiców na odcinki specjalne.

Starty załogi Wiesław Ingram / Krzysztof Janik w sezonie 2018 wspierają: Aquer, Vertex24, Jerzy Dąbski Palowanie Betonowe, Lock-Tel, Konstal oraz Auto-Hal. Obsługę i przygotowanie samochodu gwarantuje Ingram-Garaż.

Duet Ingram / Janik to nie jedyna polska załoga startująca w Rajdzie Lubeník. O pozostałych przeczytasz tutaj.
Do Góry