Kategoria: W skali

Wielki rajd na Motoarenie

Żużlowa nawierzchnia, widowiskowe trasy, unoszący się w powietrzu smak emocji, adrenaliny i wysokooktanowej benzyny. Motoarena już w ten weekend ugości kierowców elektrycznych rajdówek z Polski i zagranicy. Zapowiada się rekordowa frekwencja.

Rajd Jesienny tradycyjnie kończy sezon na toruńskich odcinkach specjalnych w małej skali. Tradycyjnie też walka o puchary rozegra się na prostej startowej żużlowej Motoareny, miejscu wyjątkowym dla każdego fana sportów motorowych na dwóch i czterech kołach. Nowością będzie jednak obsada i ranga „Jesiennego”. Takiej imprezy dawno w Toruniu nie było.

Miłośników samochodowych modeli RC czeka nie lada gratka. Na szutrowych trasach Motoareny do rywalizacji przystąpi ponad czterdziestu kierowców z Polski i Czech. Rekordowa liczba zgłoszeń jest zasługą nie tylko „toruńskich klimatów”, ale i rangi październikowego rajdu. W sobotę zawodnicy po raz ostatni walczyć będą w cyklu Polskiej Ligi Rajdowej, zbierając ostatnie cenne punkty do „generalki” ogólnopolskiego czempionatu. Niedziela to drugi dzień zawodów rozgrywanych w ramach Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC 2017.

Polska Liga Rajdowa to nowy pomysł na rajdy w małej skali o zasięgu ogólnopolskim. Niepisane „mistrzostwa Polski” organizowane są w czterach najsilniejszych ośrodkach – we Wrocławiu, Warszawie, na Śląsku – i finał – w Toruniu. Zawodnicy zbierają punkty przez cały rok rywalizując w trzech klasach – 4WD, 2WD i 4WD Junior. Na Motoarenie rozstrzygnie się już wszystko, a w sobotę pierwsi „mistrzowie” otrzymają zasłużone puchary oraz honorowe tytuły. Czekają nas więc „wielkie emocje w małej skali”.

Wszystkie odcinki specjalne zlokalizowane będą na żużlowym owalu toruńskiej Motoareny. Organizatorzy planują rozegranie blisko dwudziestu prób sportowych, a zawodnicy – przy tak wysokiej frekwencji – mają startować w trzydziestosekundowych odstępach. Przy takiej obsadzie „Jesiennego” trudno wytypować zwycięzcę – toruńscy kierowcy, jak pokazują ostatnie statystyki, wcale nie mają przewagi na swoim terenie. Od 2014 roku największe puchary wywożą z Torunia zawodnicy przyjezdni. Czego spodziewać się po kierowcach z najdalszych zakątków Polski, a nawet Czech? Dla nich będzie to debiut, lecz oni wcale nie obawiają się luźnej nawierzchni i obcych tras. Autorskie konstrukcje rajdówek i wiele oesowych kilometrów na szutrowych czeskich rajdach z pewnością będą ich atutem i tanio skóry nie sprzedadzą. W najbliższy weekend zapowiada się więc wielkie ściganie i naprawdę solidna dawka rajdowych emocji w małe skali.

Start do sobotniego, pierwszego oesu zaplanowano na godzinę 11:00. Ceremonia zakończenia rywalizacji w ramach cyklu Polskiej Ligi Rajdowej, połączona z przyznaniem mistrzowskich tytułów odbędzie się ok. 17:00. Drugi dzień Rajdu Jesiennego rozpocznie się na oesie o godzinie 9:30, a ostatni zawodnik linię mety przekroczy ok. 16:00.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top