Kategoria: ERC

Wicemistrz Wielkiej Brytanii wystartuje w ERC

fot. FIAERC

Aktualny rajdowy wicemistrz Wielkiej Brytanii, Fredrik Åhlin, będzie w tym sezonie startował w europejskim czempionacie w kategorii U28. Szwedzki kierowca, pilotowany przez Joakima Sjöberga, rozpocznie sezon od Rajdu Azorów. Załoga wystąpi za sterami Škody Fabii R5.

Fredrik Åhlin, dla redakcji oficjalnego portalu FIA ERC:

Zdecydowałem, już przed ostatnią rundą mistrzostw Wielkiej Brytanii w zeszłym sezonie, że chcę podjąć nowe wyzwanie w 2018 roku. Chociaż straciliśmy tytuł tylko o jeden punkt, co było trudnym zakończeniem, jestem dumny z tego, co osiągnąłem i bardzo podekscytowany rozpoczęciem nowego sezonu w nowych mistrzostwach.

26-letni kierowca zdążył już w tym roku zaliczyć m.in. pierwszą rundę szwedzkiego czempionatu oraz Rajd Szwecji.

Wszystko zaczęło się bardzo dobrze od zwycięstwa podczas pierwszej rundy mistrzostw Szwecji. Niestety w Rajdzie Szwecji musieliśmy się wycofać przez problemy techniczne. Każdy kilometr, pokonany w samochodzie rajdowym z Joakimem był ważny. Mimo że wynik Rajdu Szwecji nie był tym, na co liczyliśmy, to było to bardzo owocne kilka tygodni

– mówił.

Szwed ma już na koncie występy w mistrzostwach świata. Pochodzi także z rodziny z motorsportowymi tradycjami. Jego zmarły dziadek – Freddy Kottulinsky – był kierowcą wyścigowym i rajdowym. W 1980 roku zwyciężył w Rajdzie Paryż-Dakar. Rodzice Fredrika – Jerry Åhlin i Susanne Kottulinksy – również byli kierowcami rajdowymi, a siostra – Mikaela – występowała w serii wyścigowej Audi Sport TT Cup.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry