Kategoria: WRC

Wicemistrz świata juniorów wystartuje w WRC2

fot. facebook/NicolasCiamin

Nicolas Ciamin weźmie udział w pięciu rundach WRC2. Aktualny wicemistrz świata juniorów będzie miał do dyspozycji Hyundaia i20 R5, obsługiwanego przez Sarrazin Motorsport. Na prawym fotelu rajdówki zasiądzie Thibault de la Haye.

Nicolas Ciamin:

Rozpoczęcie mojej kariery rajdowej w mistrzostwach świata juniorów było odważnym krokiem, ale był to właściwy sposób, aby szybko zdobyć doświadczenie. Sezon 2017 był bardzo pozytywny, zwłaszcza jeśli chodzi o moje zwycięstwo w Finlandii. W 2018 roku mieliśmy dwie opcje: kontynuować JWRC i celować w tytuł lub podnieść poprzeczkę. Po raz kolejny zdecydowaliśmy się iść do przodu.

20-letni Francuz podkreślił również, że planem na ten sezon jest głównie nauka.

Powinienem wystartować w WRC2, ponieważ producenci uważnie obserwują ten cykl. Poziom jest bardzo wysoki. Pojawiają się byli zawodnicy WRC lub bardzo doświadczeni i niezawodni kierowcy. Dla mnie będzie to sezon, w którym kluczowymi słowami będą: nauka i postęp. Brałem udział w dwóch rajdach mistrzostw Francji w Fordzie Fiesta R5. Dobrze się zaadaptowałem, ale wiem, że brakuje mi doświadczenia, szczególnie na szutrze

– mówił.

Stéphane Sarrazin:

To prawdziwa przyjemność widzieć, że Nicolas do nas dołączył. Ma za sobą tylko dwa sezony, ale jest już silną nadzieją Francji. W naszym zespole będzie mógł porównać się z Jari Huttunenem, który ma identyczny samochód. Będzie to dobre dla obu kierowców. Myślę, że wspólnie wykonamy świetną pracę.

Program startów Ciamina w WRC2 obejmuje rajdy: Korsyki, Sardynii, Finlandii, Niemiec i Turcji.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry